Přejít k hlavnímu obsahu
V muzice, kterou Classless Act servírují, je cítit vtip a nadsázka. | Foto: Archiv kapely
V muzice, kterou Classless Act servírují, je cítit vtip a nadsázka. | Foto: Archiv kapely
Petr Adamík - Pá, 01.07.2022 - 12:00

Classless Act na debutu připravili vcelku zábavný rockový koktejl

Classless Act jsou velmi mladá kapela. Vznikli roku 2019 a jednotliví členové se dali dohromady vskutku moderním způsobem, a sice přes sociální sítě. Pětice v podstatě odlišných osobností ale rychle našla společnou řeč. Vzali úspěšné elementy rockové hudby z minulého půlstoletí a vytvořili vcelku zábavný koktejl, který nyní můžeme slyšet na jejich debutovém albu s možná trochu laciným, ale jasným názvem Welcome To The Show.

Kapela za svou krátkou existenci zaznamenala několik úspěchů. Mezi ně jistě patří podepsání smlouvy s Better Noise Music a následná účast formace na velkolepém stadiónovém turné s velikány Mötley Crüe, Def Leppard, Poison a Joan Jett & The Blackhearts, jež právě probíhá.

Classless Act svou inspiraci čerpají mimo jiné právě i z Mötley Crüe. Není tak náhodou, že k otvíráku Classless Act si přizvali Vince Neila. Tihle mladíci umí ovládat své nástroje, perfektně jim to spolu šlape. Hned v úvodu skladby předvádějí své umění kytaristé Dane Pieper a Griffin Tucker, hlas Dereka Daye do muziky pasuje a Neil mu svým drzým projevem zdatně sekunduje.

Frontman Mötley Crüe to poslední roky hlasově příliš nedává, ale ve studiovém prostředí a pod dohledem producenta pořád dokáže odvést solidní výkon. Skladbu navíc ještě okoření foukací harmonika, která připraví půdu pro kytarové sólo.

Muzikanti pokračují svižně i v následující This Is For You, kde se role hosta pro změnu ujímá Justin Hawkins z The Darkness. Jeho ječáku se sice nedočkáme, za to si však vychutnáme působivé sólíčko. Time To Bleed je ryzí „stadionovka“ a pobaví i Walking Contradiction se zfuzzovanou baskytarou. V Give It To Me ze sebe Day vydává to nejlepší a naplno předvádí své hlasové možnosti. 

Classless Act mísí dohromady 70., 80. a klidně i 90. léta. V jednu chvíli vám připomenou starou školu typu AC/DC, jindy třeba modernější Buckcherry, což je možná taky výsledkem spolupráce s Keithem Nelsonem (někdejším kytaristou Buckcherry) coby producentem. V té směsici si ale kapela stále zachovává svou tvář, byť je zvuk alba místy nepříliš konzistentní. Do budoucna bude ještě potřeba dát tomu jasnější formu.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Dle dostupných videí na YouTube jsou Classless Act přesně tou kapelou, kterou je potřeba zažít naživo. V živých vystoupeních bude jejich největší síla. Koncertní energii se jim podařilo přenést i na desku Welcome To The Show, ale i tak je ostrost skladeb studiově lehce otupena. V jejich hudbě je každopádně cítit vtip a nadsázka, přičemž ani zdaleka nepůsobí tak parodicky jako třeba Steel Panther.

Classless Act - Welcome To The Show

Classless Act – Welcome To The Show

Better Noise Music, 45 min.

65 %

Tagy Classless Act Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY