Přejít k hlavnímu obsahu
Hoši to sypou pěkně od podlahy, nezpomalují tempa písniček a nedělají z nich obyčejné, vybrnkávané cajdáky. | Foto: Better Noise Music
Hoši to sypou pěkně od podlahy, nezpomalují tempa písniček a nedělají z nich obyčejné, vybrnkávané cajdáky. | Foto: Better Noise Music
Petr Adamík - Pá, 06.01.2023 - 12:00

Classless Act baví i akusticky

Classless Act se loni stali příjemným překvapením a oživením rockové scény. Vydali slušný debut, na němž předvedli své hráčské schopnosti a talent, aby se následně stali součástí obrovské záležitosti nazvané The Stadium Tour, kde zahřívali pódium pro Mötley Crüe, Def Leppard, Poison a Joan Jett. Než se dostane na následovníka jejich prvotiny, připravili na konci loňského roku pro své fanoušky menší akustický dárek v podobě EP Welcome To The Acoustic Show.

Jak nám v srpnovém rozhovoru prozradil frontman Derek Day, materiálu na novou desku mají Classless Act spoustu. Zřejmě tedy záleží jen na tom, kdy se poměrně dosti vytížená kapela dostane znovu do studia. Jednotliví členové se netají tím, že rádi experimentují, a jelikož svým fanouškům chtěli ukázat také jinou stránku své hudby, nabídli jim zatím alespoň tuto akustickou jednohubku.

Classless Act vybrali pět skladeb ze své loňské desky. A zvolili dobře, pětice písní totiž v unplugged podobě neztratila nic ze svého kouzla, ba naopak v některých vyniknou určité prvky ještě víc. Jedním z nich je zcela jistě zpěv Dereka Daye, jehož kvality jsou nepopíratelné. Člověk by si mohl myslet, že písním, jako je úvodní Classless Act, absence elektrických kytar a hlasitých bubnů spíš uškodí, ale kdepak. Kapela v ní šlape jako hodinky a na výbornou si poradili i s pasáží, v níž je původně slyšet Vince Neil.

Hoši to sypou pěkně od podlahy, nezpomalují tempa písniček a nedělají z nich obyčejné, vybrnkávané cajdáky. Griffin Tucker sází s přehledem svá sóla. V This Is For You zní snad ještě lépe a poutavěji než v elektrickém podání. Na nahrávce se projevuje sehranost celého ansámblu, entuziasmus přítomných muzikantů je až nakažlivý.

Na All That We Are budete obdivovat především fantastické dvojhlasy. Zlatou tečkou na EP je pak píseň Storm Before The Calm, které akustické zpracování vdechlo zeppelinovský šmrnc. Zpěvák Derek Day si zde opět počíná znamenitě a odolat se nedá ani gradující sólové pasáži. Tohle EP vám pomůže kapelu lépe poznat.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Skladby byly pořízeny živě v hollywoodském studiu Sunset Sound. Classless Act jedou jako z partesu, nic nebylo potřeba přetáčet či doplňovat a baskytarista Franco Gravante natočený výsledek rovněž osobně smíchal. Když rockové písně zní i v akustickém kabátě dobře, vypovídá to hodně nejen o kvalitě materiálu, ale také o hráčských schopnostech muzikantů. Jestliže pro rockovou muziku klasického formátu, jaký jsme znali, existuje nějaká budoucnost, pak nese jméno Classless Act.

Classless Act - Welcome To The Acoustic Show

Classless Act – Welcome To The Acoustic Show

Better Noise Music, 00:17:33

70 %

Hard Rock/Glam

Tagy Classless Act Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY