Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Činely Meinl 22“ Byzance Big Apple Dark Tradition Ride a Light Ride

Firma Meinl zahájila výrobu dvou nových ride činelů ze série Byzance Dark. Dvaadvacetipalcová provedení s označením Byzance Big Apple Dark Tradition Ride a Light Ride představují jedinečné, ručně tepané modely, které kombinují povrchovou úpravu a styl edice Byzance Big Apple Dark Ride s profilem a zakřivením činelů řady Byzance Jazz Tradition Ride. Spojením těchto koncepcí vznikly činely poskytující expresivní tón podpořený vyváženou odezvou.

Obě hmotnostní verze patří do váhové kategorie Thin a jsou vyrobeny z lety prověřené bronzové slitiny B20. Svou příslušnost ke kolekci Dark samozřejmě potvrzují lehce temnějším tónem se zemitým charakterem. Výrobce činely doporučuje především do žánrů jako je jazz, blues, funky, electro nebo R&B, kde se nejlépe projeví jejich fundament, optimální hlasitost, citlivá reakce a decentnější sustain.

Díky svému jedinečnému tvaru, plně soustružené spodní části umožňující snadné a rychlé otevření projekce, malému středu a zvýšené povrchové tenzi poskytují tyto činely velmi muzikální, „dřevitou“ definici paličky. Jsou mimo jiné ideální i pro hutný „crashing“ a zároveň nabízejí hřejivý, frekvenčně níže položený harmonický základ.

Kombinací v úvodu zmíněných konstrukčních přístupů disponují oba ridy nejen širokou škálu zvukových poloh, ale při průměru 22 palců získá hráč i při nízké hlasitosti více než slušnou prezenci a potřebný objem, který byste od kvalitního ride činelu očekávali.

Oficiální ceny profesionálních činelů Meinl 22“ Big Apple Dark Tradition Ride - B22BADTR a 22“ Big Apple Dark Tradition Light Ride - B22BADTLR, které dokáží obohatit zvuk jakékoliv soupravy, byly v případě americké části trhu nastaveny shodně okolo hranice 520 dolarů.

Tagy meinl Meinl 22“ Byzance Big Apple Dark Tradition Ride Meinl 22“ Byzance Big Apple Dark Light Ride

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY