Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 31.10.2018 - 23:01

Činelový set Zildjian K Custom Special Dry a nová China L80

Pro hráče, které oslovila loňská kolekce činelů řady K Custom Special Dry, připravila společnost Avedis Zildjian pětidílný, finančně výhodnější paket K Custom Special Dry Cymbal Set a nového přírůstku v podobě osmnáctipalcové chiny se dočkala také v minulém roce představená „tichá“ série L80 Low Volume.

Kolekce Zildjian K Custom Special Dry se vyznačuje syrovým, zemitým soundem se spíše sušším charakterem a rychlým atakem, což umožňuje použití této modelové řady v mnoha stylech. Sada K Custom Special Dry Cymbal Set s cenovkou cca 1 040 dolarů obsahuje následující typy činelů, plně pokrývajících osazení většiny základních souprav: 14” K Custom Special Dry HiHats, 16” K Custom Dry Crash, 18” K Custom Dry Crash a 21” K Custom Dry Ride.

Oproti standardním verzím disponují činely ze série L80 Low Volume mírně upozaděnou projekcí vyšších frekvencí a až o 80 procent nižší hlasitostí, což je dáno především rozdílným složením slitiny a perforovaným tělem. Tato edice vychází vstříc bubeníkům, kteří při cvičení nebo hraní menších akcí upřednostňují tišší činely, které si bez nutnosti korigovat sílu úderu stále zachovávají vlastnosti klasických předloh.

Nová osmnáctipalcová china L80 nyní doplňuje nabídku edice Low Volume tvořenou doposud sadami LV38, LV348, LV468 a samostatnými činely ve variantách 20” ride, 18” crash, 16” crash a 10” splash. Rozměrově odpovídající modely lze samozřejmě také kombinovat se standardními hi-hat činely jiného typu pro dosažení rozdílného zvukového témbru. Cena novinky by se americkém trhu měla pohybovat okolo 140 dolarů.

Tagy Zildjian Zildjian K Custom Special Dry China L80
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY