Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Chug: efektová premiéra firmy Solar Guitars

Ola Englund, známý youtuber, kytarista a majitel značky Solar Guitars, představil první firemní pedál s příznačným názvem Chug. Podle Englundových slov se tento high-gainový model zrodil na základě dlouholetého testování tisíců pedálů, zesilovačů a pluginů, aby vytvořil jedinečný pohled na věc, jehož výsledkem je „ultimátní metalový preamp“. To mimo jiné znamená, že Chug je navržen tak, aby byl schopen plně nahradit zkreslený kanál v kytarovém zesilovači, nicméně lze jej využít také jako klasický distortion.

Hlavní panel je osazen celkem šesti potenciometry, z nichž čtyři jsou duální, takže k dispozici je nadstandardních deset parametrů. Ty zahrnují funkce gainu, masteru, pětipásmových korekcí Depth, Bass, Middle, Treble, Presence, nízko a vysokofrekvenční filtraci a také noise gate, eliminující šum při extrémnějších hodnotách zkreslení.

Signál je přímo ze vstupu veden do dvojice filtrů (HF/LF gain) upravujících ještě před clippingovým obvodem jeho frekvenční charakteristiku, což má např. u podladěných metalových riffů poměrně zásadní vliv na výslednou čitelnost a pevnost tónu. Zmíněný noise gate je navázán na stavovou LED diodu, která při aktivaci šumové brány mění barvu.

Bytelně působící celokovové šasi je na bocích vybaveno vstupním a výstupním jackem, zadní strana nese kvalitní napájecí zdířku (barel 5.33 mm) pro 9V adapter (pedál nelze napájet baterií) s minimálním proudem 100 mA, footswitch je zapojen v bufferovaném režimu a vstupní / výstupní impedance je dána hodnotami 1 megaohm / 260 ohmů.

Flexibilní podlahový předzesilovač Solar Chug s velkou porcí gainu, širokými možnostmi ekvalizace, půdorysnými rozměry 120 x 70 mm a proudovým odběrem cca 85 mA je možno na evropském trhu pořídit za cenu nastavenou těsně pod hranicí 200 eur.

Tagy Solar Guitars Solar Chug

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY