Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.11.2015 - 00:01

Celomasivní akustiky Vintage V501 a VEC501

Značka Vintage, patřící pod křídla britského distributora JHS, přichází na trh s dvojicí finančně dostupných modelů celomasivních akustických kytar Vintage V501 a VEC501. Kvalitní materiály a nový systém vnitřních výztuh zaručují vyrovnaný a organický sound s plnými středy a brilantními výškami a posouvají zvukový charakter těchto akustik do kategorie nástrojů s mnohem vyšší cenovkou.

Zadní deska a luby dreadnoughtu V501 jsou mahagonové a k výrobě přední desky byl použit smrk. Výjimku představuje verze V501MH, která je celomahagonová. Z identického dřeva je také krk s pohodlným profilem nesoucí palisandrový hmatník s dvacítkou pražců a ozdobnou intarzií na oktávové poloze.

Hrany těla a hmatník lemuje u většiny modelů javorový proužek a rosetta okolo ozvučnicového otvoru je vykládána abalonem a rybí kostí. Nultý pražec je z odolné směsi Graph Tech NuBone a ze stejného materiálu je vyrobena i kobylka s palisandrovou základnou. O ladění se starají uzavřené strojky s chromovanou úpravou. Nenápadný průhledný pickguard dává vyniknout topu se saténovou úpravou.

V nabídce se objeví také levoruká verze V501BGB a dvanáctistrunný model V501-12. Série bude dostupná v barevných variantách Satin Natural, Satin Tobacco Sunburst, Satin Mahogany a Satin Burgundy Burst. Ceny začínají na 179 librách a za dvanáctku si připlatíte 20 liber.

Vybavenější elektroakustická edice Vintage VEC501 je vyrobena z identických materiálů, ale korpus má oproti předchozí řadě výřez spodního rohu (cutaway), který usnadňuje přístup do vyšších poloh. Dalším rozdílem je osazení elektronikou v podobě špičkového kobylkového snímače Fishman Sonicore.

Ten je doplněn předzesilovačem Isys+ s ovládáním hlasitosti, basů, výšek, chromatickou ladičkou, tlačítkem pro otočení fáze a LED diodou indikující stav baterie. Kromě klasického jackového výstupu zde najdeme i konektor USB, díky kterému lze kytaru připojit přímo do nahrávacího zařízení. Cena Vintage VEC501 by se měla pohybovat pod hranicí 250 liber.

Tagy vintage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY