Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Carl Martin Plexitone Lo-Gain: vintage Marshall v krabičce

Po původním dvoukanálovém zkreslení Plexitone a následné menší a jednodušší variantě představuje renomovaný dánský výrobce Carl Martin další verzi populární série krabiček založených na zvuku ikonického lampového aparátu Marshall Plexi. Novinka s označením Plexitone Lo Gain se zaměřuje především na maximálně transparentní sound s přiměřenou porcí gainu.

Drive produkuje pevný a čitelný zvuk s jasně definovaným a muzikálně znějícím středovým pásmem s hřejivým témbrem, jenž je ideální pro nakopnutí elektronkových zesilovačů nebo dalšího overdrive/distortionu. Ve spojení s čistým kanálem aparátu je možno nastavit britský typ zvuku vhodného pro polozkreslené beglajty, bluesové vyhrávky nebo šťavnatější rockové figury.

Krabička skvěle reaguje na dynamiku hry a pozici ovladače hlasitosti na kytaře. Singlovým snímačům s menším výstupem dodá Plexitone Lo Gain příjemnou zpěvnost a delší sustain. Při použití silnějších humbuckerů naroste atak a průraznost tónu, středy se více zahustí a zvuk dostane širší objem a mohutnější projekci.

Ovládání efektu sestává z trojice potenciometrů s notoricky známými funkcemi Level, Gain a Tone, napájení obstarává 9V adapter jehož vstupní barelový konektor je umístěn na čelní straně šasi. O aktivaci pedálu informuje modrá dioda a k přepínání slouží masivní kovový footswitch spojený s buferovaným obvodem minimalizujícím signálové ztráty v případě použití dlouhých kabelů.

Pokud máte rádi tradiční, hutný sound starých Marshallů a poohlížíte se po krabičce, která by kromě zkreslení na bázi legendární "čtyřdíry" zároveň fungovala jako kvalitní booster, tak nový Carl Martin Plexitone Lo-Gain rozhodně vyzkoušejte. Efekt, patřící do edice CM Pro-Series, se v obchodech objeví už počátkem prosince a cena pro americký trh byla nastavena na 194 dolarů.

Tagy Carl Martin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY