Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.01.2023 - 08:00

Burls Art využil při stavbě své další kytary novinový papír

Youtuberovi a zručnému řemeslníkovi vystupujícímu pod přezdívkou Burls Art stále nedochází dostatek fantazie, což potvrdil novým modelem nástroje, jehož tělo je tvořeno sedmi stovkami novinových listů. Daný projekt představuje časově doposud nejnáročnější proces, do kterého se Burls Art pustil. Jen lepení jednotlivých listů mu zabralo více než 20 hodin práce.

Každý list totiž musel potřít epoxidovou pryskyřicí a materiál následně vrstvit. Potom byl celý segment zabalen do látky, která z materiálu vysála přebytečnou pryskyřici, a deska putovala do vakuového sáčku – jedná se postup používaný při výrobě vysokotlakého laminátu. Otvory pro vruty spoje „novinového“ krku s 23 pražci byly osazeny plastovými vložkami, přímo do korpusového kompozitu jsou montovány dva snímače P-90 a struny kotví v klasické hardtail kobylce. Jednotlivé fáze stavby a výsledný zvuk kytary demonstruje přiložené video.

Tagy Burls Art

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY