Přejít k hlavnímu obsahu
V muzice Budderside je cítit závan inovace a touhu rockový žánr zase někam posunout | Foto: Archiv kapely
V muzice Budderside je cítit závan inovace a touhu rockový žánr zase někam posunout | Foto: Archiv kapely
Petr Adamík - Pá, 02.04.2021 - 12:00

Budderside podruhé představují pestrou rockovou směsici

První deska Budderside ukázala, že tihle Kaliforňané umí využít rozličných hard rockových a metalových postupů, které se nebojí proplétat vlivy grunge nebo popu, a vytvořit tím zajímavý, moderně znějící rockový mix. Stejným směrem se vydali i na svém novém albu. 

To, že se Budderside před lety upsali labelu Motörhead Music, který roku 2014 založil starý dobrý Lemmy Kilmister, není náhoda. Zpěvák Patrick Stone totiž svého času dělal partě okolo Lemmyho bedňáka. Ostatně jejich prvotina byla produkována Lemmyho synem Paulem Inderem. Tentokrát se produkce ujal zkušeňák Jay Baumgardner, který v minulosti spojil síly například s Papa Roach nebo Ugly Kid Joe.

Materiál na jejich novém albu je opět jakousi směsicí výše zmíněných žánrů. Počáteční nadšení z mohutného nástupu ve Wide Awake na chvíli opadne v nepříliš oslnivých Zen a Amber Alert, které nepomůže ani hostující butcher baby Carla Harvey. Vše ale napraví singl Pardon Me, oslavná píseň na strejdu Kilmistera. V té samozřejmě nesmí chybět jako host Phil Campbell, který se ukázal už na debutu kapely. I´m A Man má v sobě špetku Stone Temple Pilots a přenese nás zpět do grungeových devadesátek.

Patrick Stone v minulosti zpíval v projektu Adler´s Appetite někdejšího bubeníka Guns N' Roses Stevena Adlera a jeho vokální projev působí silně a sebejistě. Ostatně je to také jeho hlas, co dělá z coveru Folsom Prison Blues Johnnyho Cashe velmi povedenou záležitost. Zbytek desky už není tak účinný, ale stále jde o kvalitně odvedené řemeslo s momenty, které stojí za pozornost.  

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Na Spiritual Violence můžeme slyšet, že i v roce 2021 se dá natočit rockové album, které nebude znít zcela vyčpěle. Ano, místy se může přihodit, že sklouzávají k šablonovitosti, ale muzika Budderside nabízí i mnohdy netradiční kytarové postupy či rytmické změny. Lze v ní cítit občasný závan inovace a touhu tento tradiční žánr zase někam posunout.

Budderside - Spiritual Violence

Budderside – Spiritual Violence

Motörhead Music/Silver Lining Music, 2021, 35:56

65 %

Tagy Recenze alb Budderside

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY