Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.03.2017 - 01:01

Javorové bubínky Pearl ze série Modern Utility

Pearl uvede v brzké době na trh novou řadu finančně dostupných celojavorových bubínků ze série Modern Utility, kterou bude tvořit celkem pět modelů lišících se především rozměry. Zvukově flexibilní snare osazené kvalitním hardwarem disponují odolnou konstrukcí a svou koncepcí míří na aktivní, často koncertující hráče.

V nabídce se objeví bubínky o rozměrech 12x7, 13x5, 14x5.5, 14x6.5 a 14x8 palců s korpusy o síle 5.4 mm vyrobenými z 6 vrstev javoru lepených patentovanou technologií SST (Superior Shell Technology) s pozitivním dopadem na rezonanci, sustain a mechanickou stabilitu konstrukce. Modely jsou vybaveny 1.6 mm ráfky, kromě nejhlubší verze 14x8 palců mají duální mušle CL a struníky doplňují spolehlivé mechaniky SR 700.

Javorová série Pearl Modern Utility se vyznačuje hřejivým a plným soundem s příjemnými výškami, znělými středy a masivnější projekcí spodních pásem. Rozdílná zvuková charakteristika daná průměrem a hloubkou těla každého modelu této edice dává hráči možnost vybrat si ke své soupravě optimální verzi.

Bubínky budou nabízeny v přírodním transparentním laku Matte Natural nebo v matně černém provedení Black Ice. Novinky se na pultech evropských obchodů představí pravděpodobně v průběhu dubna a ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 140 dolarů za verze 12x7 a 13x5 palců, 150 dolarů za 14"x5.5", asi 170 dolarů v případě varianty 14"x6.5" a nejhlubšího modelu 14x8 palců by měl stát okolo 200 dolarů, což vzhledem k použitému materiálu a komponentám nejsou přemrštěné částky.

Tagy Pearl Modern Utility
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY