Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.06.2020 - 08:00

Bubeník z Megadeth hraje party songu The Conjuring

Skladba The Conjuring je podle frontmana Megadeth Davea Mustainea jedním z nejtěžších tracků z alba Peace Sells…But Who's Buying?, kterou thrashmetalové kvarteto vydalo v roce 1986. Zmíněný song chyběl více než 17 let na koncertním setlistu kapely, a důvod je trochu překvapivý, jak vysvětluje Dave Mustaine ve starším rozhovoru pro magazín Total Guitar:

„V tom období jsem se hodně věnoval černé magii, která mi zničila život. Text této skladby se danou tématikou zaobírá. Když jsem se ohlédl, uvědomil jsem si, že The Conjuring už nechci hrát.“ Od interview uplynulo už téměř deset let a Mustaine po čase svůj názor přehodnotil, takže The Conjuring se opět vrátil na playlist Megadeth.

Zatím nejnovější oficiální video věnované tracku The Conjuring natočil bubeník Megadeth Dirk Verbeuren, který ve studiu do původního podkresu odehrál své party na precizně ozvučenou soupravu Tama, takže pětiminutový záznam může případným zájemcům sloužit také jako studijní materiál.

Mimochodem,vůbec první novodobé live provedení tohoto songu si mohli po dlouhé pauze vychutnat návštěvníci dvojkoncertu v plzeňské Home Monitoring Aréně, kde Megadeth vystoupili 12. června 2018 jako speciální host Judas Priest. Důkazem je nepříliš kvalitní video snímané ze zadní části pódia.

Třetí přiložený záznam z kalifornského klubu Slidebar má svou kvalitou do studiové verze sice také hodně daleko, ale skalní fandy by mohlo potěšit vidět opět v akci bývalého kytaristu Megadeth Chrise Polanda, jenž album Peace Sells…But Who's Buying? před skoro čtvrtstoletím nahrával.

Tagy Megadeth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY