Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Dave Mustaine z Megadeth (2022)

Dave Mustaine, frontman thrashmetalových ikon Megadeth, byl po dlouhou dobu spojován s kytarami Dean a zesilovači Marshall, především se čtyřkanálovým modelem JVM 410. Letošní turné ale už odehrál se svými signovanými Flyingy Gibson, osazenými podpisovými humbuckery Seymour Duncan, a změn se dočkaly i další komponenty jeho pódiového gearu.

Předchozí preamp/multiefekt Fractal Audio Axe-Fx byl nahrazen dvojicí podlahových modelingových procesorů (jeden jako záloha) Quad Cortex od Neural DSP, zapojených do dvou tranzistorových koncových stupňů Seymour Duncan PowerStage 700. Z Quad Cortexu vede signálová cesta do zmíněných power ampů a následně kabinetů Marshall 4x12, zatímco druhá větev míří přes speaker emulator True Cab (XLR), integrovaný v Power Stage 700, přímo do mixážního pultu.

V racku má své místo také bezdrátový systém Shure Axient, dvě napájecí stanice hlídající úroveň napětí, a switch box Radial JX44 umožňující rychlou výměnu kytar nebo okamžité přepnutí na záložní řetězec. Detailnější popis gearu přináší přiložené video, kde kromě Mustainea hovoří také jeho kytarový technik Brian Jones.

Tagy Dave Mustaine Megadeth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY