Přejít k hlavnímu obsahu
Bruce Dickinson, foto: Beverly Matous Distribution
Bruce Dickinson, foto: Beverly Matous Distribution
redakce - Ne, 08.04.2018 - 10:30

Bruce Dickinson a jeho unikátní sarajevský zářez v kinech

Je to už čtyřiadvacet let, co v obléhaném Sarajevu odehrál své vystoupení Bruce Dickinson. Snímek Scream for Me Sarajevo je úžasný příběh o tomto neuvěřitelném rockovém koncertu. Od 24. dubna na něj můžete vyrazit do českých kin.

Film Tarika Hodžiće stojí za to vidět. Čekají vás záběry z unikátního vystoupení, setkání s těmi, kteří se na koncert dostali a díky kterým se uskutečnil, odhodláni žít si svůj život bez ohledu na zvěrstvo, které se dělo kolem nich. Rozhovory s kapelou, štábem i ochrankou vás vrátí do kruté a nebezpečné reality. Film o mimořádných lidech prožívajících hrůzy války a o muzikantech, kteří riskovali své životy, aby pro ně zahráli.

Sarajevo v roce 1994 bylo obléhané město. Střely a granáty pršely dolů a zabíjely každý den. Bylo by možné přesvědčit slavnou rockovou hvězdu přijet do takového šílenství a vystoupit pro domácí fanoušky? „Ty kulky byly skutečné, nebyli jsme nijak chráněni, neexistoval žádný plán, ale řekli jsme si: SEREME NA TO A JEDEME TAM.“

„Ten koncert byl obrovský, intenzivní a pravděpodobně v tu chvíli největší na světě – pro diváky i pro nás. To, že svět o tom nevěděl, nebylo důležité. Změnilo to můj pohled na život, na smrt a na ostatní lidské bytosti,” vzpomíná Bruce Dickinson na tehdejší událost. Exkluzivní rozhovor s ním a diváky po londýnské premiéře dostanete jako bonus.

Více informací: www.screamformesarajevo.cz


Tagy hudební film Bruce Dickinson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY