Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Levné USB karty M-Audio M-Track Solo a M-Track Duo

I začínající či méně majetní muzikanti si nyní mohou pořídit slušnou zvukovou kartu, která v domácím studiu odvede spoustu práce za málo peněz. Řeč je o dvojici modelů M-Track Solo a M-Track Duo z produkce firmy M-Audio, která oba USB modely vybavila mikrofonními předzesilovači Crystal, dvojicí kanálů, sluchátkovou koncovou jednotkou o výkonu 2 x 60 mW / 32 ohmů a doprovodným softwarovým balíčkem obsahujícím vše potřebné pro bezproblémový vstup do světa audio-recordingu.

Menší provedení M-Track Solo nabízí jeden mikrofonní nebo linkový kombinovaný XLR/TRS vstup s volitelným fantomovým napájením +48V pro kondenzátorové mikrofony, druhý stereofonní vstup ve formě jacku disponuje linkovým modem i impedančně uzpůsobeným režimem Hi-Z pro záznam kytary nebo baskytary, nechybí minijacková zdířka sluchátek a přepínání monitoringu (Direct/USB).

Do horního panelu šasi jsou zapuštěny potenciometry nastavující gain kanálů s mezní hodnotou + 60dB, výstupní hlasitost a diody informující o přebuzení vstupního obvodu. Zadní strana je vyhrazena pro dvojici RCA zdířek a port USB-B 2.0, jenž obstarává i napájení. Výrobce zaručuje kompatibilitu s platformami startujícími u verzí Windows 8 (64bit) a MacOS 10.13.6.

Rozměrnější varianta M-Track Duo disponuje dvěma rovnocennými mic/line/inst kanály s preampy Crystal a XLR/TRS konektory, monitoring lze volit v režimech Direct Mono, Direct Stereo, USB, sluchátkový vstup je řešen pomocí čtvrtpalcového jacku a má vlastní ovladač hlasitosti, stejně jako monitoringová cesta. RCA výstupy byly v tomto případě opět nahrazeny klasickými jacky.

M-Audio M-Track Solo o rozměrech 164 x 114 x 55 mm a hmotnosti 300 g je na českém trhu dostupný za cca 1200 Kč, větší a lehce flexibilnější model M-Track Duo (191 x 111 x 55 mm, 365 g) vyjde na cca 1500 Kč. Součástí balení je kabel USB-B – USB-A a licence k nahrávacím softwarům Pro Tools | First M-Audio Edition, MPC Beats (Mac i PC) a nástrojovým či efektovým pluginům AIR Music Tech Xpand!2, Eleven Light a Avid.

Tagy M-Audio M-Audio M-Track Solo M-Audio M-Track Duo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY