Přejít k hlavnímu obsahu
Bloody Hammers našli recept, jak udržet pozornost po celou dobu desky | Foto: Napalm Records
Bloody Hammers našli recept, jak udržet pozornost po celou dobu desky | Foto: Napalm Records
Martin Hošna - St, 20.01.2021 - 12:00

Bloody Hammers si libují v horor punkové krvi a zhýralosti

Manželské duo Anders Manga a Devallia nečekaně vyplivlo další řadovku svého projektu, který se v duchu staré punkové školy vydal skrze Transylvánii až do hororového světa plného monster a vlkodlaků. Bloody Hammers to šlape jako nikdy předtím.

Bloody Hammers se riffy učí od těch nejerudovanějších. Sypou temné akordy za hlasitého vzývání The Mistfits, sem tam reinkarnují lovemetalové HIM nebo gothicrockové 69 Eyes. Výsledek je ale přímočařejší a barevnější zároveň. Otvírák A Night To Dismember, vyprávějící o útěku z blázince a následné krvavé lázni, se ve vokálních linkách Manga stává nevtíravým divadelním představením, při němž tuhne (s úsměvem) krev v žilách. Jednoduché vypalovačky mají melodickou přitažlivost, motoricky sázejí riff za riffem. Do děsivého světa se dostaneme i po poslechu Hands Of The Reaper, vyprávějící o brutálním Jacku Rozparovači.

„Je to jedna z těch písní, která vznikla, aniž bych o to vůbec usiloval. Jen jsem seděl za bicími a hrál míchaný rytmus, když se mi v hlavě objevila veršová melodie a já si pomyslel: počkej, to je docela dobré. Okamžitě jsem na tom začal pracovat a skladba byla hotová ze den dva. Jako hororová rocková kapela je snad povinné mít píseň s motivem Jacka Rozparovače? Nevím, tyto věci se prostě stávají,“ vysvětlil svůj nápad frontman Manga.

Podobně vznikly i další písně, z nichž je cítit hravost, spontánnost a slušná rocková energie. Bloody Hammers si nakonec vystřihli i baladu Lucifer´s Light ve stylu Ghost, a to s notnou dávkou teatrálního šarmu. Tahle okultní jízda má potenciál.

Co oceníte na desce jako muzikanti?

Bloody Hammers našli recept, jak udržet pozornost po celou dobu desky. Temné riffy, punkrockové bubnování a podmanivé, nízko znějící klávesy tvoří sice jednoduché konstrukce, přesto skladby mají až epický charakter. Jako soundtrack k retro hororovým snímkům je deska Songs of Unspeakable Terror dokonalým dílkem.

bloody cover

Bloody Hammers – Songs of Unspeakable Terror

Napalm Records, 2021, 32:13

70 %

Tagy Recenze alb Bloody Hammers punk rock gothic rock
Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY