Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

BITE Old Master Bass: designový kousek inspirovaný Bruegelovým obrazem

Malíř Pieter Bruegel starší měl pravděpodobně na mysli mnoho věcí, když v roce 1565 vytvořil olejomalbou na dubovém dřevě obraz Lovci na sněhu. Toto mistrovské dílo vypráví spoustu drobných příběhů na zimní téma a přibližuje život v raném novověku. Vlámský mistr asi nepočítal s tím, že se jeho dílo o několik století později stane jedním ze světově nejpopulárnějších a bude vystaveno ve stálé expozici Uměleckohistorického muzea ve Vídni.

Obraz zaujal také sběratele umění hrajícího na baskytaru, který požádal rakouskou značku BITE Guitars o výrobu speciálního čtyřstrunného modelu, jehož olšový korpus v bílém podkladovém laku zdobí ručně malovaná replika Bruegelových Lovců na sněhu. Nástroj s příznačným označením Old Master Bass dostal šroubovaný krk z pečeného javoru, stejný materiál byl použit pro stavbu dvouoktávového hmatníku, zvuk přenáší dvojice pasivních půlených single coilů BITE 1000mV se silným výstupem a struny kotví v kvalitní mosazné kobylce Gotoh.

Cena této verze BITE Old Master Bass atakuje hranici 5000 eur, včetně pojištění, expresní dopravy a doručení až ke dveřím. Firma je přístupná nejrůznějším custom úpravám jako jsou např. rozdílné materiály, pětistrunná či levoruká varianta nebo jiný obrazový motiv, jehož zpracování se opět ujme umělecký šéf firmy, držitel Oscara a Zlaté palmy, specializující se na fotorealistické reprodukce.

Tagy BITE Guitars BITE Old Master Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY