Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.05.2018 - 08:00

Berlin Wall Distortion připomíná období studené války

Se stylovým distortionem Berlin Wall s designem odkazujícím na období studené války, kdy se dnešní německá metropole dělila na dvě části, přišel finský malovýrobce Ore.e.

Kromě patinované relic úpravy kovové skříňky s trojicí potenciometrů, stejným počtem páčkových spínačů a tlačítek, je efekt osazen také odznakem V. I. Lenina, jenž zastává funkci dalšího ovladače a k úpravě zvuku slouží i trojice drátů držících na šasi kus betonu z berlínské zdi.

Další odkaz na historii tohoto města představuje také základní deska pod proskleným panelem, jejíž signálové cesty a rozmístění součástek jsou řešeny jako starší mapa tehdy rozděleného Berlína, včetně známého Checkpointu Charlie, symbolu touhy po svobodě a jednoho z tehdejších mála hraničních přechodů (samozřejmě hlídaných) mezi západní a východní částí města. Efekt využívající obvodu vintage distortionu Electra je samozřejmě ručně pájen a přísun energie obstarává 9V baterie nebo adapter.

Tagy Distortion Ore.e

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY