Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Hrbek -

Bass Soul Food: ovedrive, co má hloubku

Electro-Harmonix představilo basovou verzi úspěšného Overdrive a Clean Boost pedálu Soul Food. Podle newyorské firmy jde o efekt, který obohatí váš zvuk, aniž by zanikly jeho základní charakteristiky.

Pedál vychází z požadavků baskytaristů a kytaristů, žádajících si více, co do low-endu svého zvuku. Proto také Bass Soul Food přináší komponenty, které jsou přímo vyrobeny pro hlubší registr – Gain, rozsah výškového ovladače i cesta signálu, všechno pro lepší spodky. Kromě již zmíněného Treble potenciometru má pedál ještě potenciometry Volume a Drive, nový Clean Blend, který umožňuje míchat původní signál s tím, vycházejícím z krabičky a dvoupolohový přepínač 0-10 dB.
Mike Matthews z Electro-Harmonix připomíná, že původní Soul Food vznikl jako reakce na Klon Centaur, legendární transparentní overdrive, jehož základní charakteristiky byly a) nechat vyniknout zvuk kytary a aparátu, b) vysoká cena. Soul Food měl tedy přinést stejný transparentní overdrive, ale umožnit jeho vlastnictví i těm, kteří nehrají po celém světě pro desetitisíce fanoušků. Nový basový pedál jen rozšiřuje tuto dosažitelnost i pro basáky a kytaristy s hlubšími zvukovými ambicemi.

Že funguje i na kytaře, můžete vidět v tomto videu.

Tagy Soul Food

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Hrbek
Vždycky jsem miloval muziku. A živý nástroje.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY