Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový zesilovač Markbass Little Marcus

Osobitý zvuk a celková kvalita zpracování výrobků značky Markbass zajistily této italské firmě přízeň mnoha muzikantů včetně řady známých jmen, ke kterým patří i vyhledávaný studiový hráč, skladatel a člen kapel Herbieho Hancocka nebo Milese Davise, famózní basista Marcus Miller, jemuž hlavní designér a zakladatel Markbassu Marco De Virgiliis navrhnul signovaný model zesilovače Little Marcus, jenž vychází z předchozí varianty Little Marcus 800.

Kompaktní aparát s výkonem 500 W při impedanci 4 ohmů (300 W/8 ohmů) je vybaven jednokanálovým předzesilovačem s ovladačem gainu (rozsah -46 dB až +23 dB ), jehož obvod je napojen na clippingovou diodu, tlačítkem funkce Mute a dvojicí ekvalizérů rozdělených do sekcí EQ1 a EQ2.

První z nich nabízí pětipásmové aktivní korekce se zdvihem +-16 dB v pásmech Ultralow, Low, Mid, High Mid a High (65 Hz, 180 Hz, 500 HZ, 1.4 kHz, 3.8 kHz), zatímco sekce EQ2 se skládá z variabilního low-pass filtru Old School (200 Hz až 20 kHz) pro dosažení klasického vintage soundu a potenciometru Millerizer s band-pass filtrací (5 až 12 kHz, 0 až + 10 dB), díky níž lze nastavit ideální zvuk pro hru slapem. Pro celkovou hlasitost slouží knoflík Master a vlastní ovladač má na hlavním panelu i Line Out.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro kombinovaný reproduktorový výstup Speakon, zdířku footswitche přepínajícího ekvalizery, výstup ladičky, send/return sériové efektové smyčky a symetrický XLR konektor Line Outu s tlačítky Pre/Post EQ a odepnutí zemnění.

Basový zesilovač Markbass Little Marcus s rozměry 27.6 x 25 x 8.3 cm a hmotností pouhých 2.4 kg představuje mobilní aparát s profesionálním soundem, dostatečným výkonem a širokou flexibilitou, kterou mu propůjčuje dvojice ekvalizerů. Cena novinky se v českých obchodech pohybuje okolo 15 300 Kč.

Tagy Markbass Markbass Little Marcus Marcus Miller

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY