Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový zesilovač Darkglass Microtubes 900V2 Euryale

Vzhledem k poměrně kompaktním rozměrům překvapivě výkonný basový aparát Microtubes 900V2 z produkce finské společnosti Darkglass Electronics je nyní dostupný také v limitované edici, která nese označení Microtubes 900V2 Euryale. Novinka designově navazuje na předchozí a dnes už nevyráběný speciální model Microtubes 900 Medusa.

Příbuznost obou limitovaných variant je kromě matně černého nástřiku šasi dána také laserovou grafikou na horním panelu, jež v tomto případě vyobrazuje mytickou Euryalé, zatímco předchozí sběratelská verze staršího modelu nesla kresbu její sestry Medúsy. O epické ztvárnění postav z řecké mytologie se postaral britský grafik Christopher Lovell.

Analogový předzesilovač s volitelnou vstupní citlivostí (pasiv/aktiv) je osazen zkreslovacími okruhy převzatými z drivů VMT a B3K s ovladači Drive, Level, Tone a Blend pro mix čistého a efektovaného signálu, další úpravu tónu obstarává VCA kompresor studiové kvality, potenciometr gainu a aktivní šestipásmový ekvalizer s tahovými fadery, zdvihem +- 12 dB a frekvencemi 80, 250, 500 Hz, 1.5, 3, 5 kHz.

Koncová Class D jednotka s celkovým masterem a tlačítkem Mute poskytuje masivní výkon 900 W, kabinety se připojují přes dvojici Speakonů doplněných tlačítkem impedance (2/4 Ohm), nechybí XLR výstupy Pre/Post DI s odepínáním ouzemnění, konektor pro MIDI kontroler, zdířka fotswitche, Aux In, USB port a sluchátkový výstup s vlastní hlasitostí a trojicí presetů s emulací boxů vytvořenou pomocí IR impulsů.

Cena limitované série Darkglass Electronics Microtubes 900V2 Euryale se bude na evropském trhu pohybovat pod hranicí 1 200 eur. Cenově by se speciální edice tedy neměla lišit od standardního modelu, jehož test najdete na přiloženém videu.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Microtubes 900V2 Euryale

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY