Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.10.2019 - 00:01

Basový zesilovač Darkglass Microtubes 900V2 Euryale

Vzhledem k poměrně kompaktním rozměrům překvapivě výkonný basový aparát Microtubes 900V2 z produkce finské společnosti Darkglass Electronics je nyní dostupný také v limitované edici, která nese označení Microtubes 900V2 Euryale. Novinka designově navazuje na předchozí a dnes už nevyráběný speciální model Microtubes 900 Medusa.

Příbuznost obou limitovaných variant je kromě matně černého nástřiku šasi dána také laserovou grafikou na horním panelu, jež v tomto případě vyobrazuje mytickou Euryalé, zatímco předchozí sběratelská verze staršího modelu nesla kresbu její sestry Medúsy. O epické ztvárnění postav z řecké mytologie se postaral britský grafik Christopher Lovell.

Analogový předzesilovač s volitelnou vstupní citlivostí (pasiv/aktiv) je osazen zkreslovacími okruhy převzatými z drivů VMT a B3K s ovladači Drive, Level, Tone a Blend pro mix čistého a efektovaného signálu, další úpravu tónu obstarává VCA kompresor studiové kvality, potenciometr gainu a aktivní šestipásmový ekvalizer s tahovými fadery, zdvihem +- 12 dB a frekvencemi 80, 250, 500 Hz, 1.5, 3, 5 kHz.

Koncová Class D jednotka s celkovým masterem a tlačítkem Mute poskytuje masivní výkon 900 W, kabinety se připojují přes dvojici Speakonů doplněných tlačítkem impedance (2/4 Ohm), nechybí XLR výstupy Pre/Post DI s odepínáním ouzemnění, konektor pro MIDI kontroler, zdířka fotswitche, Aux In, USB port a sluchátkový výstup s vlastní hlasitostí a trojicí presetů s emulací boxů vytvořenou pomocí IR impulsů.

Cena limitované série Darkglass Electronics Microtubes 900V2 Euryale se bude na evropském trhu pohybovat pod hranicí 1 200 eur. Cenově by se speciální edice tedy neměla lišit od standardního modelu, jehož test najdete na přiloženém videu.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Microtubes 900V2 Euryale
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY