Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.09.2019 - 00:01

Basový preamp/overdrive Darkglass Microtubes X Ultra

Společnost Darkglass Electronics představila na podzim minulého roku basový multiband distortion Microtubes X7, který se nyní dočkal luxusnějšího provedení s označením Microtubes X Ultra. Novinka disponuje čistým i zkresleným kanálem, variabilní kompresí, rozšířenou ekvalizací a inovovaným speaker emulatorem s možností využití libovolného IR impulsu.

Stejně jako předchůdce je model X Ultra vybaven CMOS okruhem zkreslujícím vyšší pásma. Po aktivaci distortionu je signál rozdělen do dvou větví, z nichž jedna prochází plynule nastavitelným low-pass filtrem (50 až 500 Hz) ovlivňujícím čistý zvuk a druhá signálová cesta vede přes high-pass filtr (100 Hz až 1 kHz), jenž určuje, které frekvence budou zkresleny.

Kromě potenciometrů Low Level, High Level a High Drive je efekt vybaven ovladačem Low Comp nastavujícím threshold a gain komprimace nižších frekvencí. Modifikovaný grafický ekvalizer s šesti tahovými fadery a přiřazenou celkovou hlasitostí (master) se zdvihem +-12 dB umožňuje korigovat zvuk v pásmech 80 Hz/low shelf, 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz a 5 kHz/high shelf.

Jackové vstupy a výstupy doplňuje na čelním panelu minijackový Aux In a stereo sluchátková zdířka napojená na integrovaný zesilovač, jehož hlasitost je ovládána posuvným masterem nebo digitálně, prostřednictvím USB micro B portu a firemní aplikace Darkglass Suite. Software slouží také k další editaci a nahrání IR impulsu (WAV/AIFF, max. délka vzorku 21 ms) do speaker emulatoru se symetrickým XLR výstupem a odepínáním uzemnění.

Basový preamp/overdrive Darkglass Electronics Microtubes X Ultra o rozměrech 125 x 96 x 57 mm je napájen výhradně 9V adapterem a v daném produktovém segmentu finského výrobce zastává post nové vlajkové lodi, čemuž vedle špičkového zpracování, flexibility a zvukové kvality odpovídá samozřejmě i cena pohybující se okolo 440 eur.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Microtubes X Ultra
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY