Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 26.03.2018 - 01:01

Basový preamp/multiefekt Tech21 DP-3X

Šéfdesigner a zakladatel newyorské společnosti Tech21 Andrew Barta představil na veletrhu v Anaheimu kompaktní analogový multiefekt s označením DP-3X, navržený ve spolupráci s basistou a členem kapely King's X Dougem Pinnickem. Novinka, pokračující v úspěšném konceptu efektové řady Fly Rig, přináší v malém balení zvuk Pinnickova rackového zesilovače Tech 21 dUg Ultra Bass 1000, včetně možnosti připojení pedálu přímo do PA systemu.

DP-3X zohledňuje Pinnickův požadavek na maximální flexibilitu, o čemž se basista mohl přesvědčit při testování prototypu, který použil na loňské evropské šňůře. Na této štaci měla kapela na každém koncertu připraven jiný pódiový aparát a podle Pinnickova vyjádření mu efekt i v kombinaci s různými sestavami vždy zprostředkoval jeho tradiční zvuk.

Hlavní panel kovového šasi o rozměrech 19.7 x 6.4 x 3.2 cm je osazen třípásmovými aktivními korekcemi, hlasitostí a kompresorem předzesilovací sekce, ke které lze po stisknutí nášlapného spínače Mix přidat zkreslení ovládané potenciometrem Drive a také plynule nastavitelnou funkci Chunk dodávající signálu vyšší harmonické složky.

Efekt nabízí také tlačítko obvodu Gain pracujícího v čistém full-range modu (přepínač On), Shift mění charakter a výraznost středních pásem, nechybí switch aktivující sluchátkový režim a odzemnění symetrického XLR výstupu pro připojení do mixážní pultu nebo nahrávacího zařízení. Praktickým řešením je také integrovaná chromatická ladička s automatickou funkcí Mute.

Basový multiefekt Tech21 DP-3X představuje všestranného, mobilního pomocníka, jehož předzesilovač nabízí kromě moderního agresivního soundu také tradičnější Pinnickův zvuk z osmdesátých let. Novinka dorazí na trh pravděpodobně v dubnu, cena pro americkou část trhu se má pohybovat pod hranicí 290 dolarů.

Tagy Tech21 Tech21 DP-3X multiefekt
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY