Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tech21 Street Driver 48: pedálový preamp basisty z Anthrax

Baskytarista Frank Bello, jistící rytmiku u newyorských thrashmetalových průkopníků Anthrax, je dlouhodobým zastáncem produktů značky Tech21, jejíž šéfkonstruktér Andrew Barta stál koncem osmdesátých let u zrodu patentované emulační analogové technologie SansAmp, která si velmi rychle našla cestu do sestav celé řady muzikantů i nahrávacích studií. Plně analogové obvody se zmíněnou koncepcí jsou také základem Bellova signovaného pedálu Tech21 Street Driver 48, jehož označení odkazuje na ulici v historické čtvrti Music Row na Manhattanu, kde si před lety Bello koupil svůj první SansAmp.

Kromě specifických zvukových rejstříků, navržených podle Bellových specifikací, bylo jeho hlavní prioritou, aby se Street Driver 48 snadno ovládal. Nechtěl miliony knoflíků, přepínačů ani mnohdy nadbytečných funkcí, ale při vývoji drivu zohledňoval, aby hráči byli schopni získat skvělý zvuk hned po vybalení efektu z krabice, a to bez ohledu na preferovaný žánr. To jasně naznačuje, že flexibilní pedál odvede svou práci jak v metalu, R&B, jazzrocku tak i funku, progresivním rocku a dalších stylech.

Drive, jenž by měl podle slov výrobce být užitečným nástrojem, který podnítí vaši kreativitu a nakonec vám poskytne inspiraci k tomu, abyste hráli co nejlépe, je možno použít nejen jako standardní zkreslovací pedál v kombinaci s klasickým basovým aparátem, nebo jako předzesilovač zapojený do koncového stupně, ale díky emulačnímu okruhu a nízkoimpedančnímu symetrickému XLR výstupu lze poslat signál přímo do mixážního pultu, aktivního monitoru nebo počítače s DAW aplikací. Ve studiu lze samozřejmě využít externí IR impulsy a rozšířit tak zvukové možnosti tohoto efektu.

Hlavní panel robustního šasi nabízí čtveřici potenciometrů s kovovými krytkami a notoricky známými parametry Level, High, Low, Drive, nechybí tlačítko pro odpojení uzemnění navázané na XLR konektor a ovládání rozšiřuje dvojice spínačů – Dirt skokově zvyšující míru zkreslení, a Filth přidávající výslednému tónu vyšší frekvence pro jasnější projev a zdůraznění ataku.

Použit byl custom footswitch s tichým chodem, napájení obstarává firemní 9V DC adapter s proudovou rezervou 250mA, umožňující univerzální připojení k různým sítím v rozsahu 100 – 240V. Zvukově všestranný Tech21 Street Driver 48 o rozměrech 9,5 x 12 x 5 cm lze v brzké době na evropském trhu pořídit za cenu cca 300 eur včetně zdroje s vyměnitelnými koncovkami.

Tagy Tech21 Tech21 Street Driver 48 Anthrax

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY