Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 28.04.2018 - 00:01

Basový preamp Darkglass Electronics Alpha-Omega Ultra

Basový podlahový předzesilovač Alpha-Omega z produkce finské společnosti Darkglass Electronics dostal luxusněji vybaveného nástupce v podobě preamp/distortionu Alpha-Omega Ultra. Novinka je oproti předchozí verzi vybavena rozšířeným ekvalizerem s tahovými potenciometry a pomocí USB portu a firemní aplikace Darkglass Suite nabízí editaci v počítači. Velmi podstatnou modifikaci představuje integrovaný speaker simulátor využívající IR impulsu kabinetu.

Analogová předzesilovací sekce je osazena ovladači Blend pro mix čistého a efektovaného signálu, Level a Drive slouží k nastavení hlasitosti a gainu zkresleného kanálu a Mod umožňuje využití a plynulé míchání obvodů dvou typů distortionu Alfa a Omega.

Nově koncipovaný aktivní grafický ekvalizer, do jehož faderů jsou zapuštěny diody, poskytuje šest pásem rozdělených do sekcí basů (Low shelf +-12dB / 80 Hz ), výšek (High shelf +-12dB / 5 kHz) a středů s frekvencemi 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz a zdvihem +-10dB a také ovladač celkové hlasitosti Master.

Kromě toho zde najdeme i tlačítka Bite Growl – první z nich zvýrazňuje vyšší středy v pásmu 2.8 kHz ovlivňujícího brilanci tónu a druhé posiluje basovou složku, aktivaci preampu obstarává nášlapný footswitch Bypass a levým switchem zapínáme distortion.

Konektivita sestává z jackového vstupu a výstupu, zdířky 9V adapteru, minijackového stereo výstupu sluchátek, XLR DI Outu se spínačem simulace boxu a odpojením uzemnění a portu micro USB B sloužícího k další editaci (Mac i PC) nebo k uploadu nových IR impulsů.

Preamp Darkglass Electronics Alpha-Omega Ultra o rozměrech 125 x 96 x 57 mm představuje profesionální a kompaktní řešení basového zvuku s velmi flexibilní koncepcí, umožňující využití této krabičky jak pro cvičení nebo koncerty, tak i pro studiovou práci. Novinka se v evropské distribuci objeví zřejmě v průběhu března a oficiální cena byla nastavena okolo hranice 440 eur.

Tagy Darkglass Electronics Alpha-Omega Ultra Darkglass Electronics Alpha Omicron
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY