Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový podlahový procesor Bergantino Super Pre

Společnost Bergantino Audio Systems zařadila do svého produktového katalogu basový pedálový procesor Super Pre, nabízející předzesilovací a efektovou sekci, ladičku, DI výstupy, přehledné uživatelské rozhraní, programovatelné presety a tomu odpovídající konektivitu. Super Pre je tak schopen pokrýt všechny oblasti basového zvuku – od klasického čistého tónu, přes expresivněji pojaté rejstříky až po širokou škálu komprese, pokročilou ekvalizaci nebo zkreslení prostřednictvím integrovaného overdrivu či a fuzzu.

Uložit lze až 21 různých presetů, jejichž výběr při hře obstarávají footswitche Mem 1/2/3 doplněné spínačem Mute, a pohyb v bankách je řešen aktivací dvou footwitchů současně. Editaci usnadňuje šest potenciometrů (Mem 1/2/3, Bright, Gain, Master), dvojice tlačítek (Prog, Mute), přehledný OLED displej a osm informačních diod.

Předzesilovač je postaven na technologii BFT (Big Fat Tube) převzaté z aparátu Bergantino Forté D, a to včetně overdrivu, distortionu a fuzzu. U čtyřpásmového multifunkčního ekvalizéru, rozděleného na basy, nízké středy, vysoké středy a výšky, je možno vybírat centrální bod i parametr Q (šířku frekvencí), k dispozici je i low-pass, high-pass a feedback filtr. Navíc revoluční systém Bergantino Speaker-File EQ, navázaný na čtveřici ekvalizačních bodů a funkci Bright, pracující se zdvihem +1 až +12 dB, umožňuje překrývání jednotlivých korekčních pásem.

Při vývoji tohoto modelu myslel konstruktér Jim Bergantino také na basisty hrající na elektrický nebo klasický kontrabas ozvučený snímačem, což se projevilo na softwarově volitelné vstupní impedanci, nastavitelné v rozsahu od 1 do 10 megaOhm. Hráč tak může vstupní obvod procesoru přizpůsobit impedanci snímače pro dosažení koherentního tónu s dostatečnou průrazností a atakem.

Super Pre dává na výběr z paralelního nebo sériového VRC kompresoru, přičemž v prvním případě prochází padesát procent signálu komprimačním okruhem a druhých padesát procent průchozího signálu zůstává tímto efektem nedotčeno. Naopak v sériovém modu je komprimováno sto procent signálu, takže kompresor je možno použít také jako decentní clean boost.

Nechybí programovatelná efektová smyčka, sluchátkový konektor, jackový linkový výstup, Aux In, dva DI XLR výstupy (Pre/Post) s odepínatelným uzemněním, napájecí zdířka (9–12 V / 500 mA) a port USB pro aktualizaci softwaru nebo načítání vzorků Speaker-File EQ. Cena premp/multiefektu Bergantino Super Pre se pohybuje okolo 700 dolarů, za příplatek cca 20 dolarů lze objednat i napěťový adapter.

Tagy Bergantino Bergantino Super Pre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY