Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový multiefekt Darkglass ADAM

Finský Darkglass Electronics postavil podle specifikací Adama "Nolly" Getgooda, bývalého člena americké party Periphery, renomovaného zvukového inženýra a jedné z nejrespektovanějších postav současné metalové scény, multifunkční basový pedál ADAM (Aggressively Distorting Advanced Machine). Digitální efekt, zahrnující kompresor, distortion, ekvalizer a emulaci kabinetů, je vybaven také zvukovou kartou, rotačními footswitchi, modulem Bluetooth a presetovou bankou.

Hlavní panel nabízí v případě kompresoru ovladač vstupního gainu, sekce distortionu disponuje potenciometry drivu, celkové hlasitosti, korekce Character a parametrem Blend pro plynulé nastavení mixu čisté a zkreslené větve. Detailnější nastavení průběhu tónu obstarává aktivní šestipásmový grafický ekvalizer s dotykovými fadery se zdvihem +-12 dB, převzatými ze sluchátkového zesilovače Element, rozdělenými na pásma Low/High Shelf a 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz.

Podobně jako o u modelu Hyper Luminal lze u kompresoru volit ze tří algoritmů. V tomto bodu je signál rozdělen na čistý kanál, procházející dalším vícepásmovým kompresorem s Getgoodovým oblíbeným, pevně daným nastavením, a druhá cesta míří do zkreslovacího obvodu s pěti různými algoritmy a simulací boxu vybaveného stejným počtem slotů s továrními IR impulsy a možností nahrát i vlastní vzorky. Poté prochází signálová cesta zmíněným ekvalizerem.

Trojice footswitchů ABC je schopna aktivovat presety či ladičku a spínače zároveň fungují jako otočné enkodery, sloužící pro změnu algoritmů kompresoru (A), zkreslení (B), IR impulsů (C) atd. Zvuková karta opatřená portem USB-C umožňuje nahrát do DAW na jednu stopu efektovaný signál a do druhé stopy nezpracovanou kopii.

Stereofonní simultánní záznam zajistí také minijackový Aux výstup doplněný sluchátkovou zdířkou s vlastní hlasitostí, nechybí TRS MIDI vstup, dvojice symetrických jackových audio výstupů a na levém boku šasi najdeme XLR DI konektor s tlačítkem odpojujícím uzemnění. Bluetooth navíc zprostředkovává podrobnější editaci pomocí softwaru Darkglass Suite App.

Flexibilní a funkcemi nabitý pedál Darkglass ADAM o rozměrech 180 x 120 x 60 mm, hmotnosti 700 g a proudovým odběrem cca 500 mA je napájen výhradně 9V adapterem a jeho cena se v případě českého trhu pohybuje okolo částky 13200 Kč.

Tagy Darkglass Darkglass ADAM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY