Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Špičkový basový modeler Darkglass Anagram s NAM loaderem

Finská značka se rozhodla naplno otevřít svůj potenciál a představila pedálový procesor Anagram, jenž je sice primárně inzerován jako basový, ale úspěšně jej lze použít i s kytarou, klávesami a dalšími nástroji. Jednou z výrazných předností tohoto pokročilého preamp/multiefektu je integrovaný NAM (Neural Amp Modeling) loader, určený pro bezplatný formát profilování zesilovačů, který se díky realistickému modelingu, otevřenému zdrojovému kódu a rychle rostoucí komunitě stává konkurentem pro systémy, na nichž jsou postaveny oblíbené stálice jako např. Quad Cortex, IKM Tonex nebo Kemper.

Kvalita zvuku přehrávaných NAM profilů je v případě hardwarového i softwarového řešení přímo závislá na výkonu procesoru, proto Darkglass neponechal nic náhodě, přizval k vývoji Anagramu společnost MOD Audio a po řadě testů zvolil šestijádrový DSP čip (32-bit/48kHz audio) umožňující maximálně autentické zpracování profilů NAM a AIDA-X včetně kabinetových IR impulsů. Jednotka s nízkou latencí také zvládne až 12 sériově řazených efektových bloků v jednom presetu, nebo 24 bloků pracujících v paralelním režimu.

V rámci „all-i-one“ koncepce nabízí Anagram samozřejmě i nejrůznější modely virtuálních zesilovačů, boxů či pedálů, ladičku, looper se smyčkami nezávislými na právě zvoleném presetu, mixer s globálním parametrickým ekvalizerem, tap tempo synchronizaci, sedmipalcový barevný dotykový displej s vysokým rozlišením, šestici rotačních enkoderů, tři multifunkční footswitche atd.

Systém předvoleb Anagramu zachycuje každý detail vašeho nastavení – počínaje signálovým řetězcem a bloky až po přiřazení nožních spínačů a scén. Přepínáním mezi intuitivními zobrazeními můžete kontrolovat svůj řetězec, upravovat vazby ovládacích prvků nebo přejmenovávat předvolby. Pak si vyberte mod (Preset, Scene, Stomp) v němž budou footswitche pracovat, tedy přepínat jednotlivé presety, efekty, nebo přecházet mezi scénami apod.

Zpracování zvuku v reálném čase řídí specializovaný operační systém zajišťující i flexibilní konfiguraci vstupů / výstupů a tradiční je bezproblémová integrace do ekosystému Darkglass, čemuž napomáhá firemní aplikace Suite pro správu IR vzorků, presetů a bank, společně s jejich sdílením nebo stahováním. Novinka vyvinutá s ohledem na snadnou editaci tak nejen zdokonaluje váš zvuk, ale zároveň odemyká nové možnosti vaší kreativity, a to jak při studiové práci, tak i v koncertních podmínkách.

Konektivita zahrnuje vstup, čtveřici hlavních výstupů v podobě dvojice jacků a stejného počtu XLR konektorů, sluchátkovou stereo zdířku s třemi nastavitelnými úrovněmi zesílení, minijackové TRS MIDI In/Out a duální send/return efektové smyčky, kdy send lze zapojit ve stereu či jako mono insert, a stereo return může posloužit pro připojení externího expression pedálu.

Nechybí port USB-C umožňující využívat integrovanou zvukovou kartu, aplikaci Darkglass Suite pro aktualizaci softwaru a přístup ke zvukové knihovně Darkglass. Port nabízí také USB MIDI, vedle klasického adapteru přes něj lze multiefekt napájet a podporována je i technologie Power Delivery. Darkglass Anagram opatřený hliníkovým šasi vyjde na cca 27000 Kč, součástí dodávky je napěťový zdroj, USB kabel a převozní pouzdro

Tagy Darkglass Darkglass Anagram

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY