Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 29.12.2022 - 00:01

Basový distortion/fuzz Aguilar Storm King

Společnost Aguilar Musical Instruments, výrobce špičkových boxů, zesilovačů a dalšího basového gearu, rozšířila efektové portfolio o kompaktní pedál v podobě modelu Storm King, kombinujícího zvuk distortionu a fuzzu. Zkreslení dostalo název podle hory v údolí americké řeky Hudson, čímž chtěla značka vyjádřit, že i přes své malé rozměry nabízí Storm King mohutný majestátní sound, ponechávající zvuku nástroje potřebný objem a razanci.

Šasi z masivního ohýbaného plechu je kromě tradičních ovladačů Gain a Master osazeno potenciometrem Shape pro výběr z široké škály zvuků počínaje lehkou lampovou saturací přes klasický charakter overdrivu či distortionu až po agresivně znějící fuzz evokující sound roztrhaného reproduktoru.

Najdeme zde také tlačítko Kick, aktivující obvod frekvenčního boostu přidávající do signálu další porci vyšších středů a tím pádem i žádanou údernost projevu s konkrétním atakem. Díky interakci parametrů Gain, Shape a funkce Kick tak hráč dostává nadstandardně flexibilní zkreslovač, který navíc nezabere příliš prostoru v pedalboardu.

Jordan Cortese, manažer značky Aguilar, k tomu poznamenává: „Pedál Storm King posiluje náš étos 'inspirovaného vývoje' a čerpá inspiraci z našeho populárního zesilovače Tone Hammer, zejména z jeho zkreslovacího obvodu. Řekli jsme si: 'Co kdybychom tomuto okruhu sundali pouta a posunuli ho ještě dál? Jakých nových zkreslených zvuků bychom mohli dosáhnout?' No a přesně to jsme udělali, a tak se zrodil Storm King.“

Analogový distortion/fuzz Aguilar Storm King je postaven z kvalitních komponent, footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže pedál ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje originální charakter nástroje. Drive o rozměrech cca 3.8 x 3.2 x 9.3 cm napájí 9V adapter, cena se pohybuje pod hranicí 180 dolarů.

Tagy Aguilar Aguilar Storm King

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY