Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.03.2019 - 00:01

Basové zesilovače Darkglass Microtubes 900 v2 a Alpha-Omega 900

Finský Darkglass Electronics si pro letošní rok připravil premiéru dvou basových zesilovačů Microtubes 900 v2Alpha-Omega 900. Nové modely nabízejí v kompaktním balení nadstandardně vybavený zkreslovací okruh, kompresor, grafický ekvalizer, bohatou konektivitu včetně MIDI a také možnost importu IR impulsů kabinetů.

Microtubes 900 v2 vychází z originální předlohy uvedené na trh před třemi lety. Druhá generace tohoto aparátu nabízí dva přepínatelné zkreslovací obvody – klasický Vintage Microtubes pro kultivovaný, transparentnější overdrive a obvod B3K disponující saturovaným tónem s výbornou dynamickou odezvou.

Model Alpha-Omega 900 je osazen duálním distortionem s mody Bite / Growl, které poskytují velkou škálu zvuků a kombinují průrazný zvuk firemního Alpha drivu s agresivním gainem enginu využitého u signálové větve Omega. Zkreslovací sekce je u Microtubes 900 v2 ovládána potenciometry Drive, Level, Gain, Blend, Tone a v případě Alpha-Omega 900 byl posledně jmenovaný parametr nahrazen funkcí Mod.

Obě varianty mají přepínání vstupní citlivosti (Passive / Active), knoflík studiového VCA kompresoru s clippingovou diodou a šestipásmový tahový ekvalizer, kde dva krajní fadery ovlivňují výraznost nejnižších/nejvyšších frekvencí a čtyři prostřední ovladače pracují s pásmy 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz. Potenciometr Master je napojen na koncovou jednotku s masivním výkonem 900 W a nechybí tlačítko Mute.

Na zadní straně šasi najdeme dvojici repro výstupů Speakon s možností volby impedance (2/4 ohmy), send / return efektové smyčky, sluchátkovou zdířku s potenciometrem hlasitosti a přepínačem tří modů emulace boxů (možnost nahrání vlastních IR impulsů), vstup pro footswitch, dva XLR konektory Pre / Post DI s odepínáním uzemnění, USB port, minijackový Aux In, DIN konektor MIDI In pro připojení kontroleru a hlavní spínač. Ceny se budou shodně pohybovat okolo 1 200 eur.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Electronics Microtubes 900 v2 Darkglass Electronics Alpha-Omega 900

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY