Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové struny GHS Boomers BEAD

Fakt, že někteří basisté používají ke zhutnění zvuku na svých čtyřstrunných nástrojích struny určené pro pětistrunné modely (bez struny G), není žádnou novinkou. Tento trend je stále výraznější především u hráčů moderních odnoží metalu, kde je v řadě případů podladění téměř nutností. Právě těmto muzikantům je určena trojice sad strun GHS BEAD Tuned Bass Boomers, které "čtyřkařům" usnadní práci při shánění správného potahu a také ušetří peníze.

Populární řada Boomers z produkce amerického koncernu GHS tvoří páteřní sérii značky a ve firemním žebříčku charakterizujícím vlastnosti jednotlivých modelů představuje edici s vyváženým frekvenčním poměrem, výbornou projekcí a optimální tenzí. Stabilitu ladění a rychlý atak zajišťuje extrémně tvrdé jádro s hexagonálním profilem a vinutí z niklované oceli dodává tónu hřejivý a dostatečně průrazný zvuk.

Sérii BEAD Tuned Bass Boomers tvoří tři sety se standardní délkou 37.25 palce rozdělené podle síly strun na typy Medium Light, Medium a Heavy s následujícími specifikacemi:

4ML-B-DYB - Medium Light 060-126: D .060, A .080, E .100, H .126
4M-B-DYB - Medium 065-130: D .065, A .085, E .105, H .130
4H-B-DYB - Heavy 070-140: D .070, A .090, E .115, H .140

Novinka se na pultech evropských obchodů objeví pravděpodobně v průběhu července a cena pro americkou část trhu by se měla pohybovat okolo 22 dolarů.

Tagy struny GHS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY