Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Music Man DarkRay se zkreslením Darkglass

Společnost Ernie Ball Music Man a finská značka Darkglass Electronics společně vytvořily speciální model basy Music Man StingRay s vestavěnými, na míru navrženými zkreslovacími obvody, poskytujícími širokou škálu zvukových možností. Čtyřstrunný nástroj nesoucí označení DarkRay představuje moderní verzi známé basy MM StingRay Special, čemuž odpovídá konstrukce i kvalita použitých materiálů a komponent.

Music Man DarkRay je vybaven aktivním dvoupásmovým ekvalizérem, hlasitostí a zcela novým předzesilovačem z produkce Darkglass Electronics. Preamp nabízí tři režimy s velmi odlišnými zvuky. Každý z nich je volitelný pomocí třípolohového nožového přepínače a indikován jasným barevným LED prstencem u potenciometru gainu.

Na výběr jsou mody Clean – čistý zvuk (vypnutý preamp), Alpha – distortion (modrý kroužek) převzatý z oblíbeného drivu, Omega – fuzz (červený kroužek) s agresivním charakterem. Poměry obou zkreslených větví lze navíc vzájemně mixovat pomocí ovladače Blend. Systém vyžadující 18 V napájení je navázán na firemní kobylkový humbucker s neodymovými magnety a paralelně zapojenými cívkami s černými pólovými nástavci.

Ke komfortně tvarovanému jasanovovému korpusu je pěti vruty usazenými přes kovovou destičku s logy obou značek připevněn krk z tepelně upraveného javoru ošetřeného olejem a voskem, ebenový hmatník o radiusu 11 palců nese 22 jumbo pražců z nerezové oceli, ořech má šířku 48.5 mm a menzura činí standardních 34 palců. Hardware tvoří top-load kobylka Vintage MM s ocelovou základnou a odlehčené strojky opatřené hřídelemi s optimalizovanou výškou.

Music Man DarkRay je vyráběn v lesklém laku Obsidian Black nebo matné úpravě Granite Stone, přičemž druhá varianta je v limitované edici čítající 100 kusů údajně určena výhradně pro americký trh. Cena byla nastaven těsně pod hranici 2500 dolarů, včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalšího příslušenství.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man DarkRay Darkglass Electronics

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY