Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové boxy Bergantino Reference II

Americká firma Bergantino Audio Systems posílila svoje produktové portfolio o basové kabinety ze série Reference II, tvořené zvukově puristicky koncipovaným modelem Reference Series II 112, založeným na původní úspěšné verzi Ref112, a rozměrnější variantou Reference II Series 115. Boxy s modernizovaným faceliftem dostaly kvalitní zakázkové reproduktory s masivním keramickým magnetem a pozměněna byla také základní konstrukce obou provedení.

Kabinety mají nyní skelet vyrobený z lehké, odolné italské topolové překližky, zatímco pro stavbu čelní ozvučnice byla použita laminovaná baltská bříza, což společně se zmíněnými měniči pozitivně ovlivňuje pevnost a údernost projekce, přesnost ataku plus čitelnost tónu, a v neposlední řadě i jeho charakter, vyznačující se robustností s potřebným dostatkem spodních pásem a hřejivým projevem.

Box Reference II Series 112 je vybaven čelním trojúhelníkovým bassreflexem, jedním dvanáctipalcovým wooferem doplněným výškovým kompresním driverem se směrově konstantní hornou a fázově koherentním crossoverem. Model o rozměrech 45 x 47 x 35.5 cm a hmotnosti 16.3 kg disponuje max. výkonem 350 W RMS, frekvenční odezvou 40 Hz až 15 kHz a citlivostí 98 dB.

U větší verze Reference II Series 115 s výkonem 400 W RMS, rozměry 58.5 x 47 x 45.7 cm a hmotností 20.8 kg byl opět integrován přední basový port, přenos zvuku obstarává jeden patnáctipalcový reproduktor, frekvenční rozpětí se pohybuje v rozmezí 40 Hz – 3.5 kHz a citlivost se posunula na hodnotu 100 dB / 1 m.

Oba kabinety s impedancí 8 ohmů jsou potažené tolexem, u něhož lze vybírat mezi odstíny Bronco nebo Black s tmavou přední sítí chránící reproduktory instalované z přední strany. Samozřejmostí jsou kovové rohy a madla zapuštěná do boků šasi. „Patnáctku“ je možno usadit v horizontální i vertikální poloze, k čemuž slouží další čtveřice gumových nožiček umístěných na pravé straně boxu. Oficiální ceny: Bergantino Reference II Series 112 cca 1060 dolarů, Reference II Series 115 cca 1100 dolarů.

Tagy Bergantino Bergantino Reference II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY