Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.05.2020 - 00:01

Baskytary Jackson z edice X Series Spectra SBX

Společnost Jackson Guitars navazuje na ekonomickou sérii baskytar typu JS Spectra trojicí luxusněji pojatých modelů z nové kolekce SBX, zastoupené verzemi X Series Spectra Bass SBX IV, X Series Spectra Bass SBXM IV a pětistrunným provedením X Series Spectra Bass SBX V. Nástroje nabízí moderně koncipovaný offset design s ergonomickými prvky, dvojici humbuckerů napojených na přepínatelnou aktivní elektroniku a v neposlední řadě i speciální laky.

Základ konstrukce tvoří javorový průchozí krk s grafitovou výztuhou, ke kterému jsou přilepena topolová křídla korpusu s prodlouženým horním rohem, zlepšujícím stabilitu usazení na těle hráče a eliminujícím případné přepadávání basy na hlavici. Ergonomicky řešený spoj těchto segmentů také umožňuje bezproblémový přístup do nejvyšších poloh.

Hmatník z laurelu nebo javoru (SBXM IV) má proměnlivý radius 12 až 16 palců, nese 24 jumbo pražců, standardní poziční značky, lemovky hran a ořech široký 38.1 mm respektive 44.5 mm v případě pětistrunné verze, jež oproti „čtyřkovým“ modelům disponuje delší menzurou 35 palců, zaručující detailnější projekci struny H.

Basy využívají dva firemní humbuckery MO (Medium Output) ovládané hlasitostí s integrovaným push/pull přepínačem pasivního/aktivního modu, blendem pro plynulý mix obou snímačů, páčkovým switchem rozepínajícím cívky a třípásmovými korekcemi aktivního preampu napájeného 9V baterií ukrytou v plastové šachtě na zadní straně těla. Hardware sestává z kobylky Jackson High-Mass a odlehčených ladicích strojků.

Barevná provedení a oficiální ceny jednotlivých modelů z edice Jackson X Series Spectra SBX:

X Series Spectra Bass SBX IV – odstíny Neon Orange, Satin Graphite, černý hardware, cena cca 500 dolarů
X Series Spectra Bass SBXM IV – odstín Snow White, zlatý hardware, cena cca 530 dolarů
X Series Spectra Bass SBX V – odstíny Electric Blue, Metallic Black, černý hardware, cena cca 600 dolarů

Tagy Jackson Jackson X Series Spectra SBX
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY