Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.04.2017 - 00:01

Barytonový LTD BB-600 Ben Burnley

Do portfolia signovaných nástrojů nyní společnost LTD zařadila model Bena Burnleyho, kytaristy alternativně metalové party Breaking Benjamin. Novinka s označením LTD BB-600 s barytonovou menzurou je kromě magnetických snímačů osazena také piezo systémem a zvukovou flexibilitu navyšuje dvojice separátních výstupů.

Korpus ve tvaru Eclipse vycházející z linií Gibsonu Les Paul je tvořen mahagonovou základnou se dvěma pláty javorového topu s výraznou obláčkovou kresbou. Průchozí krk s ergonomickým spojem umožňujícím pohodlný přístup levé ruky k vyšším polohám a subtilnějším profilem Thin U je z důvodu zachování maximální mechanické stability lepen ze tří kusů javoru.

Ebenový hmatník o radiusu 350 mm nese 24 jumbo pražců XJ a červené polohové značky (do oktávy speciální intarzie loga kapely Breaking Benjamin a od 15. pražce výše klasické tečky), nultý pražec má šířku 42 mm a menzura byla prodloužena na 27 palců, což příznivě ovlivňuje dynamiku a sustain tónu při výraznějším podladění.

Nástroj je vybaven dvojicí humbuckerů Seymour Duncan s červenými kryty cívek - krkovým SD 59 a kobylkovou klasikou SD SH-4 JB, které jsou doplněny aktivním obvodem a piezo systémem Graph Tech Ghost uloženým v pevné kobylce Resomax NV. Ovládání sestává se samostatných potenciometrů hlasitosti magnetických a piezo snímačů a třípolohového rotačního přepínače humbuckerů.

Obě větve disponují nezávislým jackovým výstupem, takže jeden signál lze poslat do kytarového aparátu a druhý např. do mixážního pultu nebo pódiového monitoringu. Ladění obstarávají spolehlivé strojky firmy Grover a veškeré kovové komponenty mají povrchovou úpravu Black Nickel.

Barytonový LTD BB-600 Ben Burnley je určen především zastáncům tvrdších žánrů, kde využijí vlastností delší menzury, ale na své si mohou přijít i zvukoví experimentátoři, kteří ocení nezávislý piezo systém. Nový model bude dodáván v černošedém transparentním matném laku See Thru Black Sunburst Satin a jeho cena se má pohybovat okolo 1 500 eur.

Tagy LTD LTD BB-600 Ben Burnley

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY