Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.01.2017 - 00:01

Barytonový Line 6 Variax Shuriken

Na veletrhu NAMM byl ve vystavovacích prostorách společnosti Line6 k vidění speciální model kytary s emulačním systémem Variax, který je výsledkem spolupráce vývojářů z Line6, japonské Yamahy a kytaristy australské metalové party Twelve Foot Ninja Stevica MacKaye. Nástroj nesoucí označení Line6 Variax Shuriken má prodlouženou barytonovou menzuru a poměrně extravagantní tvar těla, který se také částečně otiskl do názvu kytary (shuriken = stará japonská zbraň v podobě vrhací hvězdice).

Stejně jako ostatní nástroje Variax disponuje i tato vůbec první signovaná verze technologií Variax HD umožňující téměř jakékoliv alternativní ladění, což společně se sedmadvacetipalcovou menzurou, která eliminuje v případě většího podladění nedostatky standardních kytar, přináší především hráčům pohybujícím se v moderních metalových žánrech obrovskou flexibilitu.

Společně s režimy ladění zde samozřejmě najdeme i modeling celé řady nástrojů jako např. Gibsony Les Paul, Fendery Telecaster a Stratocaster, PRS apod. včetně custom modelu vytvořeném MacKayem. K aktivace a přepnutí jednotlivých modů slouží dvojice potenciometrů, takže nalezení konkrétního presetu je dílem okamžiku.

K netradičně tvarovanému olšovému korpusu je přišroubován javorový krk s reverzní hlavicí a palisandrovým hmatníkem s 24 jumbo pražci, struny ukotvené skrz tělo míří přes pevnou kobylku do uzamykatelných ladicích strojů a o přenos zvuku se starají piezo snímače umístěné v kamenech kobylky a jeden kobylkový humbucker doplněný nožovým přepínačem a potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela nový koncept a vystavené nástroje patřily ještě k prototypům, neuvádí výrobce zatím žádné konkrétní informace o profilu krku, typu snímače a dalších komponentách. Barytonová novinka od Line 6 by se měla dostat do distribuce v průběhu dubna, kdy firma na svém webu také zveřejní její plnou technickou specifikaci.

Tagy Line 6 Line 6 Variax Shuriken
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY