Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 08.10.2015 - 00:01

Barytonová osmička LTD H-408B FM STBLKSB

Firma LTD přichází s novinkou, která nenechá chladnými především kytaristy pohybující se v moderních odnožích metalu, jež vyžadují hutný podladěný sound a silné snímače, které jsou schopny dostatečně nabudit vstup zesilovače. Osmistrunný model LTD H-408B FM STBLKSB všechny tyto atributy splňuje a navíc přidává barytonovou menzuru.

Základ korpusu vycházejícího ze Stratu tvoří mahagonová křídla přilepená k průchozímu krku a dva pláty výrazně prokresleného, fládrovaného javorového topu, dodávajícího kytaře detailnější projekci ve výškách a vyšších středech, které také podladěnému nástroji napomáhají lépe se prosadit v celkovém zvuku kapely.

Krk s rychlým profilem ve tvaru U je z důvodu větší stability vyroben ze tří kusů javoru, palisandrový hmatník s 24 pražci XJ a radiusem 350 mm nese kromě obdélníkových značek také ozdobnou intarzii s názvem modelu na oktávové poloze. Šířka nultého pražce ze syntetické kosti je 54 mm a prodloužená menzura činí 27 palců.

O přenos širokého frekvenčního spektra této osmičky, která je z továrny seřízena na ladění F#-H-E-A-D-G-H-E, se starají dva aktivní humbuckery EMG 808, zapuštěné přímo do těla kytary (bez rámečků) a ovládané klasickým třípolohovým přepínačem a potenciometry hlasitosti s tónovou clonou.

Struny jsou ukotveny na zadní straně korpusu a poté procházejí pevnou, jednoduše nastavitelnou kobylkou LTD FB a uzavřenými ladicími strojky od stejného výrobce. Veškerý hardware je v černém chromovaném provedení.

Luxusní osmistrunná verze LTD H-408B FM STBLKSB je vyráběna výhradně v transparentním laku See Thru Black Sunburst s černými luby a zadní stranou těla i krku. Nová barytonka by už měla být dostupná také na českém trhu a to cenu cca 30 000 Kč.

Tagy LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY