Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový synth/sekvencer UNO od IK Multimedia

Na berlínském hudebním veletrhu Superbooth měl premiéru nový analogový synth/sekvencer UNO, na jehož vývoji se kromě návrhářů italské společnosti IK Multimedia podílel i tým butikového výrobce Soundmachines a klávesista Erik Norlander (kapely Asia, Big Noize, Lana Lane atd.), jenž v minulosti stál např. u zrodu syntezátorů série Alesis Andromeda.

Výsledkem kooperace je monofonní kompaktní nástroj o rozměrech 25.6 x 15 x 4.9 cm s masivním a hřejivým analogovým zvukem, intuitivním ovládáním, řadou pokročilých funkcí včetně integrovaného sekvenceru, možností provozu na čtyři tužkové AA baterie a v neposlední řadě i překvapivě vstřícnou cenovkou.

Součástí výbavy syntezátoru je dvojice nezávislých VCO s volbou tří typů modulačních vln (Triangle, Sawtooth, Pulse), VCF s dvoupólovou OTA multi-filtrací (LPF, HPF, BPF, Cutoff, Resonance, Env Amount, Drive), VCA, 2x EG s funkcí ADSR přístupnou přes MIDI, LFO sekcí se sedmi křivkami (Sine, Triangle, Square, Saw Up, Saw Down, Random, Sample & Hold), modulační jednotkou (Amp, Pitch, Filter, PWM, Waveshape)

Dvouoktávová klávesnice je doplněna ovladači šestnácti krokového sekvenceru s 20 parametry, Arpeggiator disponuje 10 režimy, 4 oktávami a funkcí Hold, efektová jednotka nabízí delay, dive, scoop, vibrato, wah a tremolo, součástí editační výbavy je sedm potenciometrů (4 x matrix, 3 x fixní), nechybí volba celkem 13 stupnic (církevní, melodické, harmonické, španělská atd.) a paměť pojem celkem 100 presetů (20 továrních / 80 uživatelských).

Konektivita sestává z minijackového stereo vstupu a výstupu, dvojice 2.5 mm zdířek MIDI In / Out a portu Micro-USB, který také kromě již zmíněných baterií může zařízení napájet. Analogový synth/sekvencer UNO od IK Multimedia by se měl do evropské distribuce dostat zřejmě ve druhé polovině července, cena byla nastavena na necelých 200 eur včetně kabelů USB, MIDIjack-DIN a napájecích článků.

Tagy IK Multimedia IK Multimedia UNO

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY