Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - So, 17.05.2014 - 00:01

AMPLIFi FX100 od Line6: více zvuků, kreativity i zábavy

Řada Line6 AMPLIFi se rozrůstá o další hi-tech vychytávku. Tou je inovativní multiefekt FX100, který slibuje rozšíření zvukových možností i pojetí multiefektů jako takových.

Podobně jako kombo AMPLIFi, o kterém jsme psali před časem, je i multiefekt FX100 novinkou překračující technologické možnosti dosavadních aparátů a efektů. I zde dochází k propojení hudebního nástroje s tabletem, což přináší téměř neomezené množství zvukové kreativity. Prostřednictvím bluetooth se AMPLIFi spáruje s aplikací v tabletu a zábava může začít. Aplikace v sobě zahrnuje obrovské množství zvukových nastavení: typ zesilovače, reproboxu i veškeré známé efekty. Po nastavení vytouženého zvuku v aplikaci se výsledný sound odešle do efektu a hráči se tak otevírají v podstatě neomezené možnosti zvukové variability.

Další přelomovou funkcí je zjišťování kytarového zvuku ve skladbách. Stačí mít píseň v hudební knihovně, zvolit vyhledávání a aplikace sama rozpozná daná zvuková nastavení jednotlivých kytarových linek. Ty pak lze opět poslat do AMPLIFi a hraní po vzoru hudebních ikon může začít. Široká komunita uživatelů AMPLIFi mezi sebou může také sdílet nastavení zvuků. S AMPLIFi se i vy můžete stát tvůrcem, kterým se ostatní nechají inspirovat.

Nejenže AMPLIFi FX100 otevře nové možnosti pódiové prezentace, když nabídne v podstatě neomezené množství zvuků, které lze mít jednoduše uložené postupně podle koncertního playlistu, ale také v mnohém pomůže s domácím cvičením. Do FX100 lze připojit sluchátka, takže i doma si můžete zahrát přes svůj oblíbený aparát, aniž by vám někdo vypověděl nájemní smlouvu.

Další možností je připojení AMPLIFi do hifi věže. Umožňuje tak jamovat do oblíbených skladeb, aniž by bylo potřeba tahat ze zkušebny domů celý aparát.

S řadou AMPLIFi evidentně začíná nová éra, která možná setře rozdíly mezi výbavou některých kytaristů, ale na druhou stranu otevře muzikantům nové cesty, kterými se ve své zvukové kreativitě mohou vydat.

Tagy Line6 AMPLIFi FX100
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY