Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ambientní reverb Strymon Cloudburst

Dozvuk Cloudburst vytváří podle slov výrobce jedny z nejkrásnějších ambientních reverbů, a to v takové kvalitě, že značka Strymon se nezdráhá o tomto modelu tvrdit, že žádný jiný pedál se mu v dané efektové kategorii nevyrovná. Flexibilně pojatá krabička nabízí intuitivní ovládání a především mnoho různých typů a barev reverbů, počínaje pečlivě vyladěnými, přirozeně znějícími roomy, až po expanzivními atmosférické hally, včetně ambientních zvukových textur s témbrem evokujícím syntezátorové smyčcové sekce.

Srdcem reverbu je nový engin Ensemble, poskytující širokou paletu zvuků, které organicky následují vaši hru, takže pokud změníte konfiguraci snímačů nebo hrajete na jiných pozicích hmatníku, dostanete jiné výsledky. Potenciometr Decay je navržen tak, aby automaticky upravil více parametrů, což mimo jiné znamená, že otáčením jediného ovladače lze získat celou řadu rejstříků studiové kvality.

Potenciometr Mix slouží k nastavení poměru (dry/wet) čistého a efektovaného signálu, přičemž poměr 50/50 leží přibližně na 3 hodinách dráhy. Pomocí parametru Pre-Delay lze docílit klasického slap-backu až tzv. swell efekt a korekce Tone dodává reverbu jasnější či naopak temnější projev. Potenciometr Mod funguje ve dvojím režimu – od počátku do poloviny dráhy ovlivňuje hloubku modulace, zatímco od pozice 12 hodin do maxima nastavuje rychlost pulsace.

Důležitým prvkem je třípolohový páčkový přepínač Ensemble (Off, Mp, Forte) navázaný na obvod, který při hře nepřetržitě analyzuje 48 různých frekvenčních pásem, následně generuje horní harmonické složky toho, co najde v každém pásmu, a tím rozšiřuje zvukový charakter o další odstíny.

Konektivita sestává ze vstupu (TR/TRS), stejně koncipovanému výstupů doplněného spínačem mono/stereo, portu USB-C a zdířky pro externí expression pedál měnící zvolené parametry v reálném čase. Oba poslední zmíněné konektory je možno využít také pro MIDI (až 300 presetů). Ve vstupní části je instalován Class A JFET preamp, na výběr je režim s prémiovým bufferem nebo mod true bypass se spínáním prostřednictvím relé.

Ambientní reverb Strymon Cloudburst poháněný procesorem ARM Superscalar 520 MHz využívá AD/DA převodníky s rozlišením 24-bit / 96kHz, frekvenční odezva činí 20 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu se pohybuje na úrovni 116 dB  a napájení obstarává 9V adapter. Evropská cena efektu o rozměrech 11.7 x 6.9 x 6.4 cm atakuje hranici 320 eur.

Tagy Strymon Strymon Cloudburst

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY