Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.09.2019 - 12:00

Akustiky Vintage Paul Brett Statesboro Whisky Sour

Do třicátých let minulého století, kdy se začalo masověji prosazovat blues, tentokrát zamířila značka Vintage, jejíž finančně dostupné nástroje si ve své třídě udržují překvapivě vysokou kvalitativní úroveň. Návrat k počátkům moderní hudby obstará pětice akustických kytar ze série Paul Brett Signature Statesboro Whisky Sour, které budou nabízeny ve třech designových verzích.

Čistě akustické varianty jsou zastoupeny modely s korpusy ve stylu Orchestra, Dreadnought nebo Parlor a elektroakustické verze Electro s těly v provedení Orchestra nebo Dreadnought Electro nabídnou firemní snímací piezo systém vybavený aktivní elektronikou disponující třípásmovým ekvalizerem, hlasitostí, tlačítkem pro obrácení fáze a ladičkou.

Společným jmenovatelem všech modelů je horní ozvučnice z výběrového mahagonu doplněná zadní deskou a luby z mahagonové dýhy a stejné dřevo bylo použito i na výrobu krku s pohodlným D-profilem. Výrobce si podle svých slov dal záležet na precizním začištění 20 středně silných pražců a pro nultý pražec o šířce 43 mm byl použit odolný plast ABS, ze kterého je vyrobeno také kobylkové sedlo. Nástroje jsou osazeny celokovovými strojky s chromovaným povrchem.

Novinková série, představující další kolekci vytvořenou ve spolupráci s návrhářem Paulem Brettem, se na trhu objeví v saténovém transparentním laku Whisky Sour, ceny akustických verzí by se měly pohybovat okolo pouhých 110 eur a elektroakustické modely vyjdou na cca 150 eur.

Paul Brett se řadí mezi nejuznávanější odborníky v oboru akustických kytar. Nadšený propagátor dvanáctistrunných nástrojů začal svou hudební kariéru jako hráč na elektrickou kytaru a v šedesátých letech byl členem doprovodného bandu Lonnieho Donegana nebo kapel The Strawbs, The Overlanders, Crazy World of Arthur Brown atd.

Brett je autorem historicky první suity pro dvanáctistrunnou kytaru, což mu otevřelo dveře do nahrávací společnosti RCA Records, přispíval do magazínů Melody Maker a International Musician, 12 let zastával post experta v týmu časopisu Acoustic Magazine, v průběhu let vybudoval obrovskou sbírku akustických kytar pokrývajících celé období vývoje tohoto nástroje a je držitelem platinového ocenění za album Romantic Guitar.

Tagy vintage Vintage Paul Brett Statesboro Whisky Sour
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY