Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustiky Martin z edice Black Walnut

Na veletrhu NAMM v Nashvillu představila firma C.F. Martin dvojici akustických kytar s označením DE Black Walnut Ambertone a GPCE Black Walnut Ambertone. Nástroje patřící do speciální série, kam se řadí i modely Poker Dogs nebo Fire & Ice, se liší tvarem korpusu (DE - Dreadnought, GPCE - Grand Performance s výřezem cutaway) a jsou osazeny elektronikou Fishman.

Pro stavbu zadní desky a lubů těla byl vybrán tzv. černý ořech, jenž svými zvukovými vlastnostmi kombinuje charakter mahagonu a palisandru, horní ozvučnice je vyrobena ze smrku sitka, krk z výběrového tvrdého dřeva (druh nespecifikován) s profilem MLO (Modified Low Oval) nese hmatník ze směsi Richlite s 20 pražci a hlavice je polepena plátem z granadilla.

Kobylka ve stylu Modern Belly se základnou z Richlitu má kompenzované sedlo Tusq o radiusu 16 palců, ladění obstarávají celokovové chromované strojky Martin a kytary disponují snímacím systémem Fishman Matrix VT Enhance, jehož ovladače sestávající z potenciometrů Volume, Tone a Enhance Blend jsou ukryty v ozvučném otvoru.

Akustiky Martin ze speciální edice Black Walnut budou dostupné v elegantním odstínu Amber Burst s ozdobnými lemovkami hran korpusu v barvě Antique White a oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 2650 dolarů pro oba modely včetně pevného pouzdra.

Tagy akustické kytary Martin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY