Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.05.2021 - 00:01

Akustika Godin Fairmount CH Composer QIT

Krátce po oficiální prezentaci elektroakustiky Metropolis Composer QIT rozšířila montrealská značka Godin Guitars tuto nástrojovou edici o další model, nesoucí označení Fairmount CH Composer QIT. Kytara s tělem ve stylu Concert Hall nabízí komfortnější hru, což vedle pohodlného profilu krku a kompaktnějšího korpusu zajišťují také jeho nižší luby, a ozvučení obstarává kvalitní firemní systém Quantum.

Zadní i přední ozvučnice jsou postaveny z masivního mahagonu, luby tvoří identický materiál v laminované formě a mahagonový je také krk se subtilnějším D-profilem. Na výrobu hmatníku s plošším radiusem 16 palců byla použita kompozitní směs Richlite, vyznačující se mechanickými i zvukovými vlastnostmi ebenu, k dispozici je jednadvacet středně silných pražců a ořech GraphTech TUSQ široký 43.7 mm.

Jednoduše a vkusně tvarovaná hlavice je vybavena luxusně působícími ladicími strojky s otevřenými mechanikami a převodovým poměrem 16:1, kobylka s ebenovou základnou nese kompenzované sedlo a kotvící kolíčky, jež jsou stejně jako intarzie pozičních značek zdobeny perletí. Menzura byla vyměřena na tradičních 25.5 palců.

Ozvučení obstarává aktivní předzesilovač Godin EPM Quantum 1T doplněný piezo snímač uloženým pod kobylkovým sedlem. Ovládací modul, zapuštěný do horního lubu, je vybaven potenciometry hlasitosti, dvoupásmových korekcí a ladičkou s automatickým modem deaktivace šetřícím 9V baterii. Ekvalizační obvod i zvukový charakter preampu byly navrženy s ohledem na maximální flexibilitu a dynamickou odezvu, které jsou srovnatelné s mnohem komplexnějšími a také dražšími systémy.

Elektroakustický Godin Fairmount CH Composer QIT v transparentní polomatné úpravě Natural Semi-Gloss, kombinované s želvovinovým pickguardem, je v případě americké části trhu dostupný za cenu nastavenou těsně pod hranicí 900 dolarů. Výrobu modelu si vzala na starost kanadská centrála, kde kytaru seřizují na struny A6LT (.012 .016 .024 .032 .042 .053).

Tagy Godin Godin Fairmount CH Composer QIT
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY