Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 31.03.2020 - 00:01

Akustický Godin Metropolis Classic QIT

Akustické kytary řady Metropolis z produkce kanadské společnosti Godin jsou synonymem pro nadstandardní zvuk podpořený kvalitními materiály i zpracováním. Zatím posledním přírůstkem této série je nový dreadnought Metropolis Classic QIT, jenž se v dané nástrojové třídě může pochlubit příznivým poměrem cena/výkon.

Zadní deska a luby těla jsou vyrobeny z mahagonového masivu, jenž společně s přední ozvučnicí ze smrku sitka poskytuje vřelý tón s pevnými basy, nosnými středy a detailně prokreslenými výškami. Krk z mahagonu nese hmatník ze směsi Richlite, která má podobné vizuální i zvukové vlastnosti jako eben.

Radius hmatníku osazeného 21 středně silnými pražci a speciálními intarziemi činí 16 palců (406.4 mm), spolehlivou práci odvede ořech Graphtech o šířce 1.72 palce (43.7 mm), struny kotví v ebenové základně kobylky a ladění mají na starost stylové firemní strojky s otevřenou mechanikou a převodovým poměrem 16:1.

Kytara je vybavena piezo snímačem v kobylce, doplněným elektronikou Godin EPM Quantum 1T. Oválný panel zasazený do horního lubu nabízí hlasitost, dvoupásmové korekce, tlačítko pro otočení fáze a samozřejmě ladičku.

Godin Metropolis Classic QIT je vyráběn v kanadských dílnách a bude dostupný v přírodním polomatném laku. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena na cca 900 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra Deluxe TRIC Case.

Tagy Godin Godin Metropolis Classic QIT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY