Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustické kombo Joyo BSK-60

Společnost Joyo Audio chrlí v poslední době na trh jednu novinku za druhou. Mezi poslední přírůstky v nabídce firmy se řadí luxusněji pojaté kombo BSK-60 určené pro akustickou kytaru. Model je vlajkovou lodí daného segmentu aparátů čínské značky a úrovní svého vybavení výrazně převyšuje komba z firemní edice MA nebo AC, která pro změnu bodují kompaktnějšími rozměry a samozřejmě i nižší cenou.

Předzesilovač je rozdělen do dvou kanálů – kytarová větev s hlasitostí a třípásmovými korekcemi nabízí i chorus, reverb, delay s tap tempem, otáčení fáze a eliminátor vazby, zatímco jednodušeji řešený mikrofonní kanál s kombinovaným jack/XLR vstupem disponuje hlasitostí, dvoupásmovou ekvalizací a samostatným reverbem. Aparát kromě toho nabídne i vestavěný looper s kapacitou 120 sekund, bezdrátové Bluetooth 4.0, minijackový linkový vstup s rozhraním pro mobilní aplikaci s dalšími efekty apod.

Koncový zesilovač o výkonu 60 W ovládaný celkovým masterem je napojen na širokopásmový reproduktor a výškový tweeter, ukrytými pod kovovou mříží a projekci nejnižších pásem posiluje čelní kruhový bassreflex. Napájení obstarává adapter nebo integrovaná dobíjecí lithiová baterie s výdrží cca 4 hodin provozu, takže aparát se může stát ideální volbou pro busking a podobné aktivity.

Kromě zapuštěné šachty pro klasický stojan a bytelného koženkového madla je skelet osazen i bočními gumovými nožičkami a na spodku skříně je uchycen výklopný držák umožňující usazení komba v úhlu zajišťujícím lepší odposlech na menších pódiích.

Zadní panel je vyhrazen pro zdířku adapteru, jackový linkový vstup a výstup doplněný symetrickým XLR Outem, druhý minijackový výstup dubluje možnost využití mobilního telefonu, nechybí Aux In, konektor footswitche a také barelová výstupní zdířka (9V 500 mA) s jejíž pomocí lze napájet externí efekty, takže při jejich předřazení odpadá nutnost zapojení dalšího adapteru.

Překvapivě bohatě je vybaven i externí footswitch s potenciometry pro rychlou editaci chorusu, reverbu (2x), delaye a trojicí nášlapných spínačů s funkcí mute, looperem a otočením fáze doplněným inteligentní eliminací zpětné vazby. Oficiální cena akustického komba Joyo BSK-60 byla v případě amerického trhu nastavena na cca 420 dolarů.

Tagy Joyo Joyo Audio Joyo BSK-60

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY