Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 20.07.2017 - 00:01

Akustické kombo Hughes & Kettner era 1

Hughes & Kettner, německý výrobce kytarových a basových aparátů, přichází na trh s prvním akustickým modelem komba nesoucího příznačné označení era 1. Vyvíjel ho společně s renomovaným amp guruem a šéfdesignérem značky AER Michaele Eisenmannem. Aparát je schopen ozvučit akustickou kytaru i zpěv, disponuje digitální efektovou jednotkou a výkon dosahuje 250 W.

Velkoryse a prakticky řešená skříň z překližky a frézovaným horním madlem ukrývá netradičně řešený předzesilovač rozdělený do čtyř nezávislých kanálů. První dva jsou určeny pro zapojení kytary nebo zpěvového mikrofonu a disponují třípásmovými korekcemi, gainem a tlačítky s funkcemi Shape, Mute, EQ (2 mody) a spínačem snižující vstupní citlivost o - 10 dB.

Rotačními přepínači FX Preset volíme FX z 16 různých efektových algoritmů (Reverb, Chorus, Flanger, Delay a jejich kombinace) a výraznost efektů nastavujeme ovladačem FX Volume. Třetí kanál navržený speciálně jako Aux In pro připojení externích zdrojů audia má vlastní hlasitost a čtvrtá větev slouží jako Line In.

Veškerá konektivita je umístěna na zadním kovovém panelu, kde najdeme kombinované Speakon vstupy prvních dvou kanálů s možností aktivace phantomového napájení, send a return stereo efektové smyčky se vstupní citlivostí, minijackový Aux In, výstup ladičky, konektor footswitche, XLR Di Out s funkcí Pre/Post a odepínáním uzemnění, sluchátkový výstup, Line Out s hlasitostí a optický výstup.

Speciálně navržený koncový zesilovač s masivní projekcí a maximálním výkonem 250 W je ovládán potenciometrem Master a nechybí notch filtr plynule nastavitelný v rozmezí 10 až 180 Hz. Přenos zvuku obstarává 8 palcový středobasový reproduktor doplněný výškovým tweeterem s palcovým průměrem.

Bohatě vybavené akustické kombo Hughes & Kettner era 1 se řadí mezi současnou špičku dané kategorie a bude vyráběno v klasické černé verzi nebo v luxusní, stylové variantě Wood se skříní z mořené a lakované překližky. V Evropě by měla být novinka dostupná s cenovkou cca 1 200 eur...

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner era 1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY