Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 01.01.2020 - 00:01

Aktivní monitory Genelec 4430 s technologií Smart IP

„Výjimečná kvalita zvuku přes IP“. Tímto sloganem uvádí společnost Genelec na trh dvoupásmové aktivní monitory řady 4430 s technologií Smart IP. Řešení založené na internetového protokolu a PoE (Power-over-Ethernet) umožňuje vést prostřednictvím jediného CAT kabelu audio signál i napájení a navíc nabízí také konfigurovatelné funkce.

Smart IP podporuje přenos zvuku s využitím standardů Dante nebo AES67 přes infrastrukturu PoE + a disponuje škálovatelnými funkcemi pro editaci a správu audio signálu, napájení nebo kalibraci. Genelec 4430 je vybaven patentovaným napájecím zdrojem dodávajícím energii dvojici koncových Class D zesilovačů o výkonu 50 W kombinovaných s pětipalcovým wooferem a výškovým tweeterem o průměru 0.75 palce.

Novinka zvládá stream až 8 audio kanálů (16 – 24 bit / 32 – 96 kHz), frekvenční odezva je dána rozpětím 45 Hz až 23 kHz a maximální SPL dosahuje hranice 104 dB. Využít lze firemní software Smart IP Manager (Windows 10) s univerzální sadou nástrojů včetně pokročilé ekvalizace a datový tok je možné spravovat i prostřednictvím Dante Controlleru či Dante Domain Manageru.

U kabinetu z recyklovaného hliníku byly použity technologie MDI (Minimum Diffraction Enclosure) a DCW (Directivity Control Waveguide) zajišťující neutrální projekci a na zadním panelu najdeme kromě ethernetového konektoru také terminály pro klasickou kabeláž.

Edice Genelec 4430 bude v základu dostupná v černém nebo bílém provedení a na zakázku je možné objednat další odstíny. Evropské ceny zatím nebyly stanoveny, model se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu února. Cca 120 monitorů už slouží k ozvučení expozic v novém helsinském muzeu hudby FAME Musiikkimuseo.
 

Tagy Genelec Genelec 4430
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY