Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.03.2018 - 00:01

Aktivní kytarový monitor HeadRush FRFR-112

Firma HeadRush, která je součástí koncernu inMusic, uvedla před časem na trh podlahový preamp/multiefekt HeadRush Pedalboard a jako další součást systémů využívajících podobná modelingová zařízení nyní výrobce představil aktivní monitor HeadRush FRFR-112 s neutrální frekvenční charakteristikou a špičkovým výkonem 2000 W.

Skříň tohoto full range kabinetu je vyrobena z odolného polypropylenu a pod ocelovou ochrannou mříží je uložen širokopásmový dvanáctipalcový woofer se speciální cívkou, doplněný 1.4 palcovým výškovým tweeterem s neodymovým magnetem a nechybí ani pokročilý crossover pracující na frekvenci 2 kHz.

Monitor s prakticky řešeným trapezoidním skeletem, umožňujícím postavení boxu vertikálním i horizontálním způsobem, se může pochlubit maximálním SPL na hranici 131 dB (128 dB konstantně), frekvenční odezvou v rozmezí 53 Hz až 20 kHz a plný frekvenční rozsah je dán rozsahem 46 kHz až 22 kHz.

Na zadním panelu jsou umístěny dva kombinované XLR/jack vstupy se samostatnými potenciometry hlasitostí, síťový spínač, tlačítko Contour zvýrazní projekci basů a výšek (+3dB), signál lze pomocí XLR výstupu poslat do PA systemu nebo propojit s dalším monitorem, o přebuzení informuje clippingová dioda a v případě interferencí je možno odepnout zemnění.

Aktivní monitor HeadRush FRFR-112 o rozměrech 605 x 354 x 350 mm a hmotností cca 16.3 kg je určen k použití s el. kytarou i basou a v evropských obchodech by se měl představit zřejmě v dubnu. Cena pro americký trh se bude pohybovat pod hranicí 300 dolarů. Pokud na pódiu používate modelingový systém z jehož výstupu jde kompletní sound celého signálového řetězce a poohlížíte se po kvalitním odposlechu, tak novinku od HeadRush doporučuji rozhodně vyzkoušet.

Tagy Headrush kytarový monitor HeadRush FRFR-112

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY