Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.02.2019 - 00:01

Aktivní kytarový box HeadRush FRFR-108

Aktivní kytarový box FRFR-112, který kalifornská společnost HeadRush představila v minulém roce, dostává menšího sourozence v podobě modelu FRFR-108. Kompaktnější novinka, určená především pro použití s různými modelery, disponuje osmipalcovým měničem a poskytuje špičkový výkon 2000 wattů (1000 W RMS).

Duální širokopásmový reproduktor doplněný výškovým driverem s neodymovým magnetem a koncový zesilovač s bohatou výkonovou rezervou produkují čistý, frekvenčně neutrální tón s dostatečnou projekcí. Trapezoidní kabinet o rozměrech 434 x 256 x 245 mm a hmotností pouhých 9.2 kg lze pro komfortnější odposlech uchytit také na stojan.

Frekvenční odezva se pohybuje v rozsahu 62 Hz až 20 kHz / +3 dB, (52 Hz – 22 kHz / -10 dB) a maximální SPL je dáno hodnotou 129 dB. Kromě crossoveru (2.5 kHz) je systém vybaven i spínačem funkce Contour zesilující o +3 dB pásma basů a výšek.

Dvoukanálové zařízení s kombinovanými (jack/XLR) vstupy a samostatnými hlasitostmi nabízí samozřejmě také symetrický linkový XLR výstup s odepínatelným uzemněním a o případném přebuzení informuje clippingová dioda.

HeadRush FRFR-108 uvítají kytaristé, kteří využívají „hotový“ zvuk signálového řetězce (modeling/IR impulsy) a nechtějí se spoléhat na erární pódiový odposlech nebo in-eary. Cena aktivního boxu byla nastavena na překvapivých 200 dolarů, což je vzhledem k výkonu a celkové konstrukci kabinetu velmi příjemná částka.

Tagy Headrush HeadRush FRFR-108

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY