Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.07.2021 - 00:01

Aktivní Kemper Power Kabinet o výkonu 200W

V minulém roce společnost Kemper oznámila, že kromě svého pasivního boxu Kabinet nabídne i jeho aktivní verzi, kterou by uvítali především vlastníci firemních Profilerů (Head, Rack, Stage) bez koncové jednotky. Německý výrobce plní slib a před časem představil aktivní model Power Kabinet o výkonu 200 W, osazený reproduktorem Kone, pracujícím s technologií „imprintů“ a obsahujícím 19 předinstalovaných presetů se samply klasických kytarových měničů.

V horním pravém rohu čelního panelu Power Kabinetu má na trojúhelníkové ploše ohraničené červenou lemovkou své místo síťový spínač s diodou a potenciometr koncového stupně, takže uživatel Profileru může v signálovém řetězci kombinovat tři základní úrovně hlasitosti – level presetu, výstupní úroveň preampu a hlasitost power ampu. Vývojáři Kemperu mysleli i na přehlednost poslechu na menších pódiích a ke dnu skříně připevnili dvojici vyklápěcích stojánků pro naklonění boxu.

Dvanáctipalcový full range reproduktor Kone K12K-200 o hmotnosti 3.9 kg, výkonu 200 W a impedanci 4 ohmy, který pro Kemper navrhl Celestion, řídí DSP jednotka Profileru. V nabídce je i ultra-lineární režim, jenž má oproti konvenčním odposlechovým či PA systémům kytarovější charakter, a to díky rozdílné konstrukci repra Kone. K detailnějšímu doladění zvuku navíc slouží parametry Sweetening a Directivity.

Power Kabinet disponuje v kombinaci s Profilery následujícími emulacemi: Celestion Vintage 30, Celestion G12M Greenback, Celestion G12M Creamback, Celestion G12 Blue, Celestion G12H Anniversary, Celestion G12H Heritage, Celestion G12-100, Celestion G12T-75, EVM12L BlackLabel, Eminence MFD, Goodmans Audiom 61, Oxford 12L6, Jensen P12Q, Jensen P12R, Jensen C12N Ceramic, Jensen Vintage P10R, Jensen Vintage C10R, JBL D120F 12, JBL 2110H 8.

Pokročilý routing samozřejmě umožňuje paralelně s některým ze zmíněných imprintů poslat do mixážní pultu nebo záznamového zařízení rozdílný „otisk“, a zvukařům se tak případně nabízí možnost míchat výsledný kytarový sound z více zdrojů (linka + mikrofon) nebo provádět další úpravy – fantazii se meze nekladou.

Box má uzavřenou konstrukci se šroubovanou zadní ozvučnicí vybavenou vaničkami pro vstupní jack a napájecí šňůru. Oficiální evropská cena dvěstěwattového aktivního Power Kabinetu Kemper 1x12 o rozměrech 43 x 51.6 x 23.5 cm a hmotnosti cca 11.3 kg se pohybuje pod hranicí 690 eur. Součástí dodávky je měkký obal, síťový kabel a vyklápěcí stojánky.

Tagy Kemper Kemper Power Kabinet

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY