Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.05.2021 - 08:00

50 kytaristů hraje muziku ze Star Wars

Francouzský kytarista, skladatel a učitel Renaud Louis-Servais se během lockdownu rozhodl obnovit projekt Fifty Plugged Guitars, pro který rozepsal partitury filmové hudby k sérii Star Wars, jejímž autorem je John Williams. „Orchestr“ se skládá z padesáti kytaristů podpořených bicí soupravou, tympány a kontrabasem, takže provedení a partitura jsou řešeny podobně jako u symfonického orchestru. Vzhledem ke koronavirovým opatřením nahrával každý člen souboru svůj part doma a Servais poté jednotlivé části spojil dohromady.

„Je to jako ve skutečném symfonickém orchestru,“ vysvětluje Servais, „každý kytarista hraje jednu notu –  žádné akordy – a soubor tak vytváří globální harmonii.“ Druhé video přináší záznam vystoupení, kde Fifty Plugged Guitars odehráli v novém aranžmá adaptaci skladby Michaela Legranda What Are You Doing the Rest of Your Life? ze staršího filmu režiséra a scenáristy Richarda Brookse The Happy Ending (1969).

Tagy Star Wars Fifty Plugged Guitars
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY